ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Spotify звільняє 17% співробітників компанії перед різдвяними святами

author avatar ProIT NEWS

Сьогодні керівництво платформи Spotify оголосило, що звільняє 17% своїх співробітників. Про це написав генеральний директор компанії Даніель Ек в офіційному пресрелізі, повідомляє Engadget.

Скорочення відбуваються через те, що у Spotify називають «викликами, які постали перед компанією». Зауважимо, що скорочення відбудуться негайно, а не поступово.

«Я розумію, що для багатьох таке скорочення здається масштабним, враховуючи нещодавній позитивний звіт про прибутки та нашу ефективність. Ми обговорювали менші скорочення протягом 2024 і 2025 років. Але, враховуючи розрив між нашими фінансовими цілями та нашими поточними операційними витратами, я вирішив, що суттєві дії щодо скорочення наших витрат є найкращим варіантом для досягнення наших цілей. Хоча я переконаний, що це правильна дія для нашої компанії, я також розумію, що це буде неймовірно боляче для нашої команди», – повідомив Даніель Ек.

Посадовець зазначив, що компанія значно розширилася у 2020 і 2021 роках завдяки інвестиціям.

«Ці інвестиції загалом спрацювали, сприяючи збільшенню виробництва Spotify і його стабільному зростанню минулого року», – сказав Даніель Ек.

Проте, незважаючи на зростання платформи, компанія звільнила 6% співробітників на початку 2023 року і ще 2% – у травні.

«Наша структура витрат усе ще занадто велика», – вважає представник компанії.

Останні скорочення призведуть до того, що приблизно 1500 співробітників втратять роботу. Щоб пом’якшити цей удар, Даніель Ек сказав, що Spotify виплатить вихідну допомогу в середньому за 5 місяців, покриє медичне обслуговування протягом цього часу та надасть імміграційну/кар’єрну підтримку.

Він додав, що для наступного етапу компанії «бути економним – це не просто можливість, а необхідність».

Зауважимо, що сервіс Spotify демонструє стабільне зростання з моменту свого запуску. Зараз він нараховує 574 мільйони активних користувачів щомісяця, що на 26% більше, ніж за той самий період минулого року.

Компанія завжди демонструвала непогані результати щодо прибутків, хоча останній квартал був рідкісним винятком.

Представник компанії пообіцяв більше інформації про те, що означатимуть зміни «у найближчі дні й тижні». Однак це навряд чи буде втіхою для працівників, які раптово стануть безробітними перед святами.

Раніше ми повідомляли, що ​Spotify Premium збільшив тарифи у 53 країнах уперше за 12 років.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.