ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

TSMC стягуватиме зі своїх клієнтів більшу плату за чипи американського виробництва

author avatar ProIT NEWS

TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, найбільша у світі монопрофільна незалежна компанія з виробництва напівпровідників) виклала звіт про прибутки за перший квартал 2024 року. Виконавчий директор компанії заявив, що мікросхеми, виготовлені за межами Тайваню, будуть дорожчими, тож компанія очікує, що клієнти допоможуть їй покрити ці додаткові витрати. Зрештою, кажуть у TSMC, саме клієнти хотіли, щоб вона виробляла чипи в цих місцях, повідомляє ExtremeTech.

Генеральний директор компанії С.С. Вей заявив, що TSMC потрібен глобальний слід, щоб задовольнити потреби своїх клієнтів у США, які зараз розширюють сферу діяльності ШІ. Цей список клієнтів включає такі відомі компанії, як Intel, NVIDIA та AMD, а також її найбільшого замовника Apple.

Однак ці закордонні фабрики недешеві, адже електроенергія та інфляція серйозно вплинули на витрати. Коли директора TSMC запитали, якого зростання цін можуть очікувати американські клієнти, враховуючи ці фактори, він сказав, що ціни конфіденційні, але він очікує, що клієнти будуть платити додатково за американські мікросхеми.

У стенограмі Motley Fool посадовець сказав:

«Ми вже почали дискусію з нашими клієнтами. Щодо закордонної фабрики, то ми хочемо розділити нашу вартість, яка також включає гнучкість геополітичного розташування. Якщо мій клієнт просить бути в певній місцевості, тоді, безумовно, TSMC і клієнт повинні були розділити додаткові витрати».

Читаючи між рядків, це звучить так, ніби Apple спеціально попросила TSMC відкрити магазин у США, щоб вона могла стверджувати, що використовує кремній американського виробництва.

У першому кварталі понад половину доходу компанії було отримано через передові вузли, які включають 7-нм, 5-нм і 3-нм. Фото: TSMC

Однак ще невідомо, якою буде додаткова вартість і чи захочуть клієнти Apple, Intel, NVIDIA та інших компаній також платити більше. Аналітик під час телефонної розмови припустив, що збільшення ціни може сягнути 5-10%, але TSMC не буде вдаватись у подробиці.

Під час розмови також було заявлено, що компанія розпочала початкове виробництво 4-нм чипів на своєму заводі в Аризоні, а масове виробництво почнеться роком пізніше. Пан Вей сказав, що очікує, що виробництво 3-нм чипів у штаті розпочнеться до 2028 року, а виробництво 2-нм чипів має бути запущено вже до 2030 року.

Раніше ProIT повідомляв, що Apple планує випустити перші комп’ютери Mac на базі M4, зосередившись на ШІ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.