ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Apple планує випустити перші комп’ютери Mac на базі M4, зосередившись на ШІ

author avatar ProIT NEWS

З появою сімейства мікросхем M4 Apple планує суттєво оновити лінійку Mac. Згідно з новим звітом Bloomberg, компанія планує нове сімейство власних процесорів, призначених для більшого застосування ШІ. Про це повідомляє 9to5 mac.com.

Перші M4 Mac з’являться вже цього року

За інформацією ЗМІ, Apple наближається до виробництва перших чипів M4.

«Новий чип буде щонайменше трьох основних різновидів. Apple прагне оновити ним кожну модель Mac», – пише журналіст Марк Гурман.

Перехід на M4 розпочнеться пізніше цього року і включатиме новий iMac, 14-дюймовий MacBook Pro нижчого класу, 14- та 16-дюймові моделі MacBook Pro вищого класу та оновлений Mac mini.

Компанія планує випустити оновлені комп’ютери наприкінці цього року і продовжити на початку наступного. Будуть нові iMac, недорогий 14-дюймовий MacBook Pro, високоякісні 14- та 16-дюймові MacBook Pro, а також Mac mini – усі з чипами M4. Але плани ще можуть змінитися.

Apple планує продовжити виробництво нових Mac M4 протягом 2025 року. Це включає оновлення для 13- та 15-дюймових MacBook Air до весни, Mac Studio приблизно в середині року та Mac Pro пізніше 2025 року.

Сімейство M4 включатиме варіант початкового рівня, а також принаймні дві версії з вищою продуктивністю. Повідомляється, що за допомогою чипів M4 Apple планує підкреслити можливості обробки ШІ й те, як вони будуть інтегруватися з наступною версією macOS.

Чип M4 початкового рівня під кодовою назвою Donan буде працювати на MacBook Pro початкового рівня, а також на MacBook Air і Mac mini початкового рівня. Перший чип вищого класу під кодовою назвою Brava з’явиться в Mac Studio, моделях MacBook Pro вищого класу та Mac mini вищого класу.

Марк Гурман повідомляє хороші новини і для шанувальників Mac Pro:

«Найдорожчий настільний комп’ютер Apple Mac Pro отримає новий чип Hidra. Mac Pro залишається найнижчою моделлю в лінійці комп’ютерів компанії, але він має своє коло шанувальників. Після того, як деякі клієнти поскаржилися на специфікації внутрішніх мікросхем Apple, компанія планує посилити цю машину наступного року».

Для настільних конфігурацій Mac найвищого класу Apple розглядає можливість підтримки до половини терабайта оперативної пам’яті. Це більше порівняно з поточним максимумом у 192 ГБ.

M3 Mac Studio?

Зараз Apple ще не випустила версію Mac Studio або Mac Pro на базі M3. Mac Studio доступний у конфігураціях M2 Max та M2 Ultra. Хоча M3 Max наразі доступний у MacBook Pro, Apple ще не представила M3, еквівалент M2 Ultra.

Раніше ми повідомляли, що компанія анонсувала появу лінійки MacBook Air наступного покоління M3 із діагоналлю 13 і 15 дюймів. Нові моделі вже доступні для замовлення.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.