Приблизно хвилину

Українська телеком-інфраструктура отримає підтримку від ЄС

author avatar ProIT NEWS
ProIT: медіа для профі в IT

Цього тижня Україна та Європейський Союз підписали Угоду про приєднання України до Програми Європейського Союзу «Механізм сполучення Європи» — «Connecting Europe Facility (CEF)». Ця угода надає українським компаніям можливість спільно з партнерами в ЄС отримати фінансування для проєктів у транспортній, енергетичній та цифровій сферах.

Загальний бюджет Програми для країн-учасників до 2027 року становить 21 млрд євро, з яких 2 млрд євро призначено на цифрові проєкти, зокрема для розвитку високопродуктивної телекомунікаційної інфраструктури. Умови фінансування передбачають, що до 50% витрат покриває Програма, а решта — заявник.

Відтепер українські компанії зможуть брати участь у європейських проєктах з розвитку гігабітних мереж та 5G. Міністерство цифрової трансформації України зазначає, що це сприятиме привабленню офісів міжнародних технологічних гігантів в Україну. Програма також направлена на розвиток магістральних мереж, що з’єднують ЄС з третіми країнами, що створюює нові можливості співпраці та зв'язку.

Конкурси з розвитку магістральних мереж були відкриті для України ще до підписання Угоди. Навесні кілька українських компаній розпочали співпрацю з країнами ЄС з метою подання спільних заявок на конкурс з розвитку Магістрального підключення для цифрових глобальних шлюзів. Результати відбору заявок будуть оголошені у липні.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.