ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Усі моделі iPhone 16 можуть мати оновлену кнопку дії

author avatar ProIT NEWS

У вересні компанія Apple випустила свої останні лінійки iPhone 15 та iPhone 15 Pro. У моделях iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max технічний гігант представив нову кнопку, що налаштовується користувачем, відому як кнопка «Дія» (Action). Тепер же Apple планує включити цю кнопку до всієї лінійки iPhone 16, повідомляє MacRumors.

Оновлена кнопка «Дія» розроблена під кодовою назвою Atlas. Вона функціонуватиме аналогічно кнопці Touch ID Home на старих моделях iPhone або трекпаду Force Touch на пізніших MacBook.

Компанія почала планувати та розробляти кнопку Action ще у 2021 році. Спочатку її планували представити разом із кнопками гучності та живлення з тактильною підтримкою на iPhone 15 Pro. Однак ці плани раптово було скасовано через невирішені технічні проблеми, а кнопка Action із часом потрапила в iPhone 15 Pro‌ та iPhone 15 Pro Max.

Кнопка «Дія» замінює перемикач вимкнення звуку на моделях iPhone 15 Pro, який слугував лише для однієї мети.

Для порівняння, кнопку «Дія» можна налаштувати для виконання низки функцій, зокрема:

  • Беззвучний режим. Перемикання беззвучного режиму, який вмикає/вимикає дзвінок і сповіщення, подібно до перемикача дзвінка на старих моделях iPhone.
  • Ліхтарик. Увімкнення або вимкнення функції ліхтарика на iPhone.
  • Камера. Запуск програми «Камера» для вибору режиму фото, селфі, відео, портрета або портретного селфі.
  • Ярлики. Відкриття програми «Ярлики», щоб отримати доступ до низки функцій.
  • Голосові нотатки. Запуск або зупинка запису голосових нотаток.
  • Фокус. Увімкнення або вимкнення певного режиму фокусування.
  • Функції доступності. Увімкнення або вимкнення різноманітних функцій і налаштувань доступності для користувачів із вадами зору або слуху.
  • Збільшувач. Використовуйте камеру вашого iPhone як збільшувальне скло за допомогою програми Magnfier.
  • Переклад (з’явиться в iOS 17.2). Швидко перекладайте між двома мовами.

У лінійці iPhone 16 компанія Apple планує додати ще більше функціональності кнопці «Дія», змінивши її із механічної на ємнісну.

Згідно з внутрішньою документацією, оновлена кнопка буде оснащена датчиком сили, який визначає зміну тиску, а також «функцією перемикання такту». Хоча наразі незрозуміло, що саме мається на увазі під останньою функцією.

Від виходу лінійки нового iPhone 15 не минуло і 2 місяців, проте Apple вже працює над концепцією нового смартфона iPhone 16, який презентують наступної осені.

Також очікується, що компанія може додати кнопку «Дія» на наступній ітерації бюджетного iPhone SE четвертого покоління, який, за чутками, буде випущено у 2025 році.

Раніше ProIT повідомляв, що iPhone 15 Pro «популярніший» за своїх попередників.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.