ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Вартість Tesla знизилася на 20% через скорочення попиту на електромобілі

author avatar ProIT NEWS

Навіть Tesla Ілона Маска, яку рекламували як єдинорога у виробництві автомобілів, призначеного для боротьби з кліматичною кризою, не може протистояти неприємним макроекономічним тенденціям: ринок електромобілів серйозно «охолоджується». Про це повідомляє Gizmodo.

Згідно з даними Bloomberg, зниження оцінки Tesla відбулося після того, як на початку цього місяця під час звіту про прибутки компанія оголосила, що вона зменшить свої очікування стосовно зростання. Це, ймовірно, пов’язано зі зниженням попиту на електромобілі.

За даними Marketwatch, акції EV-компанії впали на 21,1% за весь жовтень. Це, мабуть, найгірший місячний показник для Tesla з грудня 2022 року. Після появи таких новин особистий капітал власника компанії Ілона Маска також зменшився: статки мільярдера скоротилися зі $234 мільярдів до $193 мільярдів.

Ринок електромобілів знаходиться на нестабільному ґрунті, і Tesla не єдина компанія, яку зачепив цей тренд. І Hertz, і Ford переоцінюють свої інвестиції в електромобілі. Так, Ford оголосив, що призупиняє свої заплановані інвестиції в розмірі $12 мільярдів у виробництво електромобілів, посилаючись на зниження попиту на їх купівлю.

Tesla не єдина компанія Ілона Маска, що терпить збитки. У вересні цього року Fidelity (один із банків, які фінансували початкову покупку мільярдера) знизив свою оцінку компанії Маска X (Twitter) ще на 8%, а за попередні 11 місяців банк знизив свою оцінку на 65%.

У травні Fidelity підрахувала, що X коштує 33% від початкових $44 мільярдів, які Маск спочатку заплатив за нього. У наступні місяці ситуація покращилася, коли Fidelity підвищила вартість компанії на 11% у липні та на 8% у серпні, але невдовзі після цього все продовжувало падати.

Раніше ProIT повідомляв, що Tesla перевірять через скарги на втрату кермового управління Model 3 і Model Y.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.