ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Вплив внутрішніх порталів розробників (IDP) на продуктивність DevOps

author avatar ProIT NEWS

ІТ-компанії збільшують інвестиції у внутрішні портали розробників (internal developer portals, IDP) для підтримки команд інженерів. IDP централізують інструменти та стандартизують загальні робочі процеси DevOps, щоб допомогти реалізувати амбіції від розробки платформи. Мета IDP полягає у тому, щоб підвищити гнучкість програмного забезпечення і продуктивність розробників. Який статус цих ініціатив? І найголовніше, чи успішно ці ініціативи підвищили продуктивність?

DevOps.com відповідає на ці запитання, розглядаючи стан внутрішніх порталів розробників і те, як вони оптимізують продуктивність і покращують досвід розробників.

У 2023 році питання продуктивності розробників стало пріоритетом ІТ-компаній. Так, 87% респондентів в опитуванні Humanitec вказали, що підвищення продуктивності розробників є головною діяльністю у розробці програмного забезпечення. Вже потім у списку пріоритетів йде покращення управління ланцюгом поставок і прискорення циклу.

Один зі способів підвищити продуктивність – оптимізувати робочий процес розробника за допомогою внутрішніх порталів розробників. 85% опитаних респондентів або почали впроваджувати внутрішні портали розробників, або планують це зробити наступного року, йдеться у звіті Port про стан внутрішніх порталів розробників.

Важко говорити про портали для розробників, не згадавши Backstage – інкубаційний проєкт CNCF із відкритим вихідним кодом Spotify. У 2023 році Backstage отримав значне впровадження.

Поява еталонних архітектур IDP також допомогла намалювати більш чітку картину того, як на практиці виглядають портали для управління інфраструктурою. Тим не менш, ринок все ще розвивається. Так, 53% опитаних використовують різні форми порталів для розробників, у тому числі внутрішні, Backstage і комерційні продукти.

Згідно зі звітом Port, у тих організаціях, які не займаються розробкою платформ, 78% респондентів повідомили, що три або більше годин часу щодня витрачали на непрофільну роботу.

Цілих 75% опитаних у згаданому дослідженні сказали, що вони віддають перевагу опитуванням або спеціальним звітам замість стандартних фреймворків, таких як DORA або SPACE. LinkedIn. Наприклад, виконав цікаву роботу, створивши спеціальну платформу внутрішнього опитування для збору відгуків, щоб покращити задоволеність розробників внутрішніми інструментами.

Згідно з опитуванням GitHub, розробники витрачають стільки ж часу на очікування складання і тестування, скільки й на написання коду. Є надія, що IDP зможуть скоротити час, витрачений на виконання таких завдань.

Керувати командами програмного забезпечення та підтримувати стабільність результатів у періоди економічного спаду може бути складно. Однак багато хто налаштований на IDP та розробку платформ, щоб зберегти (якщо не збільшити) гнучкість програмного забезпечення.

Незалежно від точної реалізації концепція IDP залишається популярним методом, який дає змогу розробникам більше зосереджуватися на створенні цінності для бізнесу, а не на логістиці процесу розробки.

Раніше ProIT повідомляв, що опитування Broadcom показує повільний, але стабільний прогрес VSM.

Також ми розповідали, яким був 2023 рік для DevOps: огляд стану ринку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.