Adobe розриває угоду з Figma на суму $20 мільярдів через регуляторні перешкоди
Приблизно хвилину

Adobe розриває угоду з Figma на суму $20 мільярдів через регуляторні перешкоди

author avatar ProIT NEWS

Зростання тиску з боку регуляторів у Великобританії та ЄС на Adobe і Figma призвело до того, що компанії взаємно розривають свою угоду про злиття, яка передбачала придбання Adobe платформи розробки продуктів Figma за $20 мільярдів. Про це повідомляє The Verge.

Угода викликала жорстку перевірку з боку регуляторів, стурбованих придбаннями в Big Tech, які посилили б ринковий вплив керівних компаній, і купівлею стартапів, які могли б складати конкуренцію.

Виробник Photoshop стверджував, що він не конкурує з Figma жодним чином. У листопаді компанія заявила, що єдиним її продуктом, пов’язаним з антимонопольним питанням, був інструмент дизайну Adobe XD, який втратив $25 мільйонів як окремий застосунок за останні 3 роки.

Adobe сплатить комісію за розірвання договору в розмірі $1 мільярда компанії Figma, яка базується в Сан-Франциско. Нагадаємо, що її вебплатформу для спільної розробки використовують Uber, Zoom Video Communications, Coinbase й інші.

«Adobe і Figma категорично не погоджуються з нещодавніми регуляторними висновками, але ми вважаємо, що в наших інтересах рухатися вперед незалежно», – сказав голова та генеральний директор Adobe Шантану Нарайен.

Управління з питань конкуренції та ринків Великої Британії (CMA) минулого місяця заявило, що угода зашкодить інноваціям у програмному забезпеченні, яке використовується переважною більшістю цифрових дизайнерів країни, повторюючи аналогічну стурбованість ЄС щодо потенційного зниження конкуренції.

З огляду на те, що тиск зростав, в Adobe було дуже мало можливостей для просування угоди й отримання всіх активів Figma, які вона сподівалася отримати.

«Це не той результат, на який ми сподівалися. Але незважаючи на тисячі годин, проведених із регуляторними органами в усьому світі, докладно описуючи відмінності між нашим бізнесом, нашими продуктами та ринками, які ми обслуговуємо, ми більше не бачимо шляху до регуляторного схвалення угоди», – наголосив генеральний директор Figma Ділан Філд в офіційній заяві.

Раніше ми повідомляли, що Adobe офіційно запустила вебверсію Photoshop для всіх користувачів із платними планами. Вебверсія, яка перебувала в бета-версії майже 2 роки, тепер доступна з інструментами ШІ на основі Firefly, такими як generative fill і generative expand.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.