ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Apple продовжила угоду з Qualcomm, виробником модемних напівпровідників

author avatar ProIT NEWS

Apple Inc. продовжує угоду про придбання модемних напівпровідників від Qualcomm Inc. ще на 3 роки. Це свідчить про те, що її амбітні зусилля з розробки власних чипів тривають довше, ніж очікувалося. Акції Qualcomm підскочили після цієї новини, повідомляє Bloomberg.

Нова угода охоплюватиме «запуски смартфонів у 2024, 2025 і 2026 роках», йдеться в заяві Qualcomm.

Угода між компаніями мала завершитися цього року. Очікувалося, що останній iPhone, який повинен вийти цього тижня, стане одним з останніх, які будуть використовувати модемний чип Qualcomm.

Натомість Qualcomm збереже свою прибуткову позицію в ланцюжку поставок Apple. Виробник iPhone є найбільшим клієнтом Qualcomm. Згідно з даними Bloomberg, на нього припадає майже чверть доходу.

Це є підтвердженням того, що Qualcomm має найкращий модем для смартфонів – критично важливий компонент, який дає змогу пристроям підключатися до Інтернету та здійснювати дзвінки. Починаючи з покоління iPhone 12, чип підтримує більш швидкісні мережі 5G.

«Ця угода зміцнює послужний список Qualcomm щодо стійкого лідерства у технологіях і продуктах 5G», – йдеться у повідомленні.

Хоча фінансові умови нової угоди не розголошуються, Qualcomm заявила, що вона схожа на попередню угоду, підписану у 2019 році.

У понеділок вранці у Нью-Йорку акції Qualcomm підвищилися на 4,3%. Акції ж Apple зросли на 1,2%.

Для Apple цей крок свідчить про те, що створення компонента модема виявилося більш складним, ніж очікувалося. Роботи тривали роки. Компанія запустила проєкт у 2018 році, а потім підкріпила його шляхом придбання бізнесу чипів для смартфонів Intel Corp. у 2019 році.

До 2020 року Apple оголосила розробку власного модема «ключовою зміною стратегії». Деякі аналітики очікували, що компонент для iPhone буде готовий вже цього року, але торік Qualcomm спростувала ці припущення.

Раніше Bloomberg News повідомляв, що Apple все ще збиралася поставити модем наприкінці 2024 або на початку 2025 року.

Нова угода укладена лише за день до «Wonderlust». Компанія збирається представити iPhone 15, а також оновлені Apple Watches та AirPods на презентації у вівторок.

Apple розраховує на те, що продукти допоможуть переломити спад продажів, який триває вже три квартали. iPhone є найбільшим окремим заробітком Apple, адже на нього припадає приблизно половина доходу компанії.

Qualcomm, найбільший у світі виробник мікросхем для смартфонів, протягом багатьох років мав бурхливі відносини з Apple.

Вона оскаржила головний принцип бізнес-моделі Qualcomm: стягнення ліцензійних зборів за патенти, які регулюють основи роботи бездротових телефонних мереж. Зрештою Apple програла цю боротьбу та погодилася, як й інші великі виробники телефонів, ліцензувати технологію Qualcomm. Ця угода діятиме до 2025 року з можливістю продовження ще на 2 роки.

Оскільки оператори бездротового зв’язку в усьому світі використовують широкий спектр обладнання та стандартів, важко розробити безперебійну технологію. Модемний чип повинен мати змогу швидко підключатися до старих мереж 3G і 4G, а також до більш сучасних систем 5G. З моменту появи телефонів, орієнтованих на дані, Qualcomm лідирує у цій галузі.

Хоча новий контракт продовжується до 2026 року, Apple може почати використовувати власний модем до цього часу.

Читайте також на ProIT: Apple at Work – реклама, серіал чи шоукейс магії?

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.