ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Ажіотаж щодо генеративного ШІ пригнічує венчурне фінансування квантових обчислень

author avatar ProIT NEWS

Згідно з інформацією The Quantum Insider, приватне фінансування технології квантових обчислень різко впало в останні місяці, оскільки ринок венчурного капіталу переніс свою увагу на стрімке зростання генеративного штучного інтелекту.

У звіті, публікація якого була підтримана двома фірмами венчурного капіталу та компанією квантових обчислень IQM, автори описують зменшення приблизно на 50% (приблизно до $1,25 мільярда) фінансування венчурного капіталу для квантових технологій у 2023 році порівняно з його історичним піком у 2021 і 2022 роках.

Більшість квантових обчислювальних систем сьогодні, за словами керівника досліджень IDC Хізер Вест, придатні лише для експериментів і підтвердження концепції, а не для вирішення проблем у реальному часі.

Проте деякі технології повільно просочуються до операційної сторони. Особливо це стосується пристрою квантового відпалу D-Wave, який використовується великими підприємствами та деякими державними установами для вирішення складних проблем оптимізації.

«Це не експоненціальне прискорення, яке ми зрештою хотіли б бачити, але це прискорювач, який працює значно швидше, ніж те, що ми бачили б від класичного стандарту обчислень», – сказав Вест.

Тим не менш, генеративний ШІ вважається набагато більш готовим до корпоративного використання, аніж квантовий.

«У найближчій перспективі портфоліо більше зміщується в бік генеративного штучного інтелекту, але все ще є довгострокові стратегічні ставки на квант. Генеративний штучний інтелект насправді може забезпечити короткострокові результати», – сказав віцепрезидент та аналітик Gartner Research Чираг Декате.

Ця здатність розгортатися в оперативному сенсі є ключовою причиною переходу венчурних капіталів до генеративного фінансування ШІ.

Квантові обчислення залишаються технологією надзвичайно ранньої стадії, і хвиля квантових витрат у 2021/2022 роках могла не відповідати її справжньому операційному потенціалу.

За словами Майкла Штрайфа, вченого з квантових обчислень у фармацевтичній компанії Boehringer Ingelheim, скорочення фінансування, ймовірно, вдарить по деяких стартапах.

«Із самого початку нам було ясно, що квантові обчислення перебувають на стадії фундаментальних досліджень і потребують принаймні 10 років, щоб отримати промислову перевагу. Нам потрібно менше галасу та більше реалістичних очікувань», – сказав він, посилаючись на звіт Quantum Insider.

Зменшення фінансування венчурного капіталу, звичайно, не вся історія. Державні витрати на квантові обчислення перевищують витрати приватного сектора, оскільки технологія, ймовірно, матиме стратегічне значення у майбутньому.

На думку Веста, квантові обчислення повинні відігравати головну роль у вирішенні низки складних проблем міжнародного значення, таких як національна оборона, зміна клімату та матеріалознавство. Тож є багато сфер, у яких уряд може використовувати цю технологію.

Читайте також на ProIT: Генератор зображень DALL-E 3 з ШІ відтепер доступний у Bing Chat.

Раніше ми повідомляли про 10 найкращих генераторів мистецтва ШІ для створення зображень із тексту.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.