ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

DALL-E від OpenAI навчатиметься на бібліотеці Shutterstock ще 6 років

author avatar ProIT NEWS

Shutterstock продовжує своє партнерство з OpenAI ще на 6 років, дозволяючи компанії штучного інтелекту протягом цього часу навчати свої моделі за допомогою розгалуженої бібліотеки зображень, відео, музики та метаданих Shutterstock. Про це повідомляє The Verge.

Розширене партнерство передбачає, що OpenAI може ліцензувати зображення, відео, музику та метадані Shutterstock.

Партнерство сайту зі стоковими зображеннями й OpenAI розпочалося у 2021 році, коли Shutterstock дозволив використовувати свої зображення для навчання моделі перетворення тексту в зображення DALL-E. Генеральний директор OpenAI Сем Альтман назвав цю угоду «критичною» для навчання моделі.

Минулого року Shutterstock запустив «Фонд співавторів» для компенсацій художникам, роботи яких використовуються для навчання моделей OpenAI.

Водночас Shutterstock інтегрував генератор зображень OpenAI безпосередньо на свій вебсайт і заборонив продаж ШІ-зображень, які не були створені за допомогою вбудованого інструменту DALL-E.

Тепер Shutterstock розширює цю інтеграцію, що дасть змогу користувачам «редагувати й трансформувати будь-яке зображення у всій бібліотеці Shutterstock».

Також планується додати функції ШІ в Giphy, платформу для створення GIF-файлів, яку він придбав у Meta на початку цього року.

«Ми раді отримати ліцензію на бібліотеку високоякісного контенту Shutterstock, – заявив Бред Лайткоп, головний операційний директор OpenAI. – Ця поглиблена співпраця не тільки розширює можливості наших зображальних моделей, але й дає можливість брендам, цифровим медіа та маркетинговим компаніям розкрити трансформаційні можливості у створенні контенту й ідей».

На відміну від інших платформ для обміну зображеннями, таких як Getty Images, Shutterstock на повну використовує штучний інтелект. Хоча художники висловлювали занепокоєння щодо того, що їхню роботу збирають для навчання моделей ШІ.

Getty Images вирішила цю проблему, повністю заборонивши контент, створений штучним інтелектом, на своїй платформі.

Також було подано позов до суду на Stability AI, якій належить художній інструмент AI Stable Diffusion. Компанію звинуватили в тому, що вона «незаконно скопіювала й обробила мільйони зображень, захищених авторським правом».

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.