ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Десятки «Шахедів» на місяць: Україна вийшла на серійне виробництво ударних дронів

author avatar ProIT NEWS

Україна почала серійне виробництво ударних дронів-камікадзе. Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін на зібранні Європейської бізнес-асоціації.

За його словами, Україна виробляє десятки так званих українських «Шахедів» на місяць, які є аналогами іранських безпілотників.

«Починаючи з того, що називають «українським «Шахедом», ми не кажемо назву цього продукту, але вийшли на серійне виробництво його і зараз (виробляємо) десятки на місяць, продовжуючи багатьма іншими позиціями, які ми раніше виробляли зовсім мало, а зараз маємо пристойні цифри», – сказав Камишін.

Міністр зазначив, що не йдеться про інтеграцію бізнесу з Укроборонпромом, адже державні заводи працюють, а інвестори розвивають приватний сектор.

«Сьогодні чимало дронових компаній побачили можливість на одному з державних заводів знайти ті ресурси, які вони не можуть знайти самі собі окремо», – додав міністр.

Наприклад, сервісний центр на держзаводі допомагає приватним невеликим дроновим компаніям. За словами Камишіна, це приклад того, як держава своїм ресурсом допомагає розвиватися бізнесу.

«У цьому плані «український «Шахед» з’явився саме на державному заводі», – сказав міністр.

Камишін додав, що зараз саме оборонна галузь робить значний внесок у зростання економіки України.

Про розробку дрона-камікадзе, який здатен літати на 1000 км, ще на початку року повідомляло колишнє керівництво Укроборонпрому. Тоді виріб був лише на стадії випробування.

Раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявляв, що Україна до кінця року збільшить виробництво дронів для армії у понад 120 разів. За його словами, БПЛА збирають і збиратимуть вітчизняні компанії, але серед компонентів до них є імпортні.

Водночас очільник Мінцифри наголосив, що серйозною проблемою залишається російський РЕБ: українські фахівці працюють над технологіями, які допоможуть їх подолати. Масштабування виробництва БПЛА без технологій протидії РЕБ не даватимуть результату, додав він.

Раніше ProIT аналізував, що допомагає, а що заважає Україні стати лідером у виробництві БПЛА.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.