ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Firefox 121 тепер доступний з увімкненим Wayland за замовчуванням

author avatar ProIT NEWS

Mozilla опублікувала остаточну збірку веббраузера Firefox 121, випуск якого був запланований на 19 грудня 2023 року. Про це повідомляє 9to5 linux.com.

Головною новиною для користувачів Linux у Firefox 121 є увімкнення композитора Wayland за замовчуванням замість XWayland. Окрім покращення графічної продуктивності, це забезпечує підтримку сенсорної панелі та жестів на сенсорному екрані, навігацію пальцем, налаштування DPI для кожного монітора й інші переваги.

Однак у Mozilla зазначили, що через деякі обмеження протоколу Wayland вікна «Картинка в картинці» вимагатимуть додаткової взаємодії з користувачем, наприклад клацання вікна правою кнопкою миші. Це можна вирішити у GNOME за допомогою розширення PiP on top, а в KDE Plasma – за допомогою цього налаштування< /span>.

Також новим у Firefox 121 є підтримка примусового підкреслення покликань на вебсайтах, що може бути корисним для людей з ахроматопсією, а також нова кнопка, що плаває, для спрощення видалення малюнків, тексту та зображень, доданих у документи PDF.

Для веброзробників Mozilla Firefox 121 підтримує селектор :has() за замовчуванням, щоб дозволити зіставляти елементи, які мають принаймні один елемент, що відповідає відносному селектору, додає підтримку для відкладеного завантаження iframes і додає підтримку text-wrap: balance для покращення вигляду коротких багаторядкових текстових блоків.

Крім того, Mozilla Firefox 121 додає підтримку ключових слів hanging і each-line до властивості відступу тексту CSS, а також підтримку «Усунення хвостового виклику» на мові WebAssembly для покращення підтримки функціональних мов.

Своєю чергою Firefox Debugger отримав нову опцію для вимкнення ключового слова debugger; на поточній сторінці.

Користувачі помітили, що Firefox 121 також показує Mozilla VPN у розділі «Settings > More from Mozilla» для отримання доступу до служби Mozilla VPN (віртуальна приватна мережа). Попередні версії, такі як Firefox 120, показували там лише параметри Firefox Mobile і Firefox Relay.

Mozilla планує офіційно оголосити про випуск Firefox 121 вже незабаром, коли він буде доступний як оновлення OTA (Over-the-Air) для користувачів macOS і Windows. Оскільки це не стосується користувачів Linux, то можна завантажити бінарні файли прямо зараз із сервера завантажень Mozilla.

Раніше ми повідомляли, що Mozilla Firefox 120 представляє можливість для користувачів Ubuntu, які використовують Firefox Snap, імпортувати дані вебпереглядача із веббраузера Chromium, якщо його встановлено як пакет Snap, а також нову функцію Website Privacy Preferences у налаштуваннях конфіденційності та безпеки, яка забороняє вебсайтам ділитися вашими даними або надсилати запит Do Not Track.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.