ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Ілля Суцкевер, який намагався звільнити Сема Альтмана, йде з OpenAI

author avatar ProIT NEWS

Ілля Суцкевер, співзасновник і головний науковий співробітник OpenAI, який допоміг очолити сумнозвісний невдалий переворот проти Сема Альтмана, а потім передумав, офіційно залишає компанію. Про це і Альтман, і Суцкевер повідомили в дописах на X.

«Ілля та OpenAI підуть різними шляхами. Це дуже сумно для мене. Ілля безперечно є одним із найвидатніших умів нашого покоління, дороговказом у нашій галузі та дорогим другом. Його блиск і бачення добре відомі. Його тепло і співчуття менш відомі, але не менш важливі.
Без нього OpenAI не був би таким, яким він є. Незважаючи на те, що він має щось особисто значуще, над чим він збирається працювати, я назавжди вдячний за те, що він зробив тут, і за відданість завершенню місії, яку ми розпочали разом. Я щасливий, що так довго був поруч із таким справді видатним генієм і людиною, яка настільки зосереджена на досягненні найкращого майбутнього для людства.
Якуб стане нашим новим головним науковим співробітником. Якуб також є одним із найвидатніших умів нашого покоління. Я в захваті від того, що він приймає тут естафету. Він керував багатьма нашими найважливішими проєктами. Я переконаний, що він допоможе нам досягти швидкого та безпечного прогресу на шляху до нашої місії – забезпечення того, щоб AGI приносила користь усім», – написав Сем Альтман.

Згідно з пресрелізом OpenAI, Суцкевера замінить Якуб Пахоцький, директор із досліджень компанії.

У повідомленні зазначено, що він очолював розробку GPT-4 та OpenAI Five, а також фундаментальні дослідження в галузі широкомасштабного RL та оптимізації глибокого навчання.

«Я в захваті від того, що буде далі. Це проєкт, який має для мене дуже важливе значення. Подробицями щодо нього я поділюся свого часу», – зазначив Суцкевер у своїй заяві на X.

Як зазначає The Verge, загрозливий момент полягає в тому, що якщо Альтмана тимчасово вигнали з його власної компанії через те, що він не був послідовно відвертим у своїх повідомленнях, то чи знає Суцкевер те, чого не знає громадськість?

Що б не трапилося, його звільнення ілюструє розбіжності, які, схоже, деякий час зростали всередині OpenAI.

Ян Лейке, який керував командою Superalignment Sutskever, щоб керувати та контролювати більш потужний штучний інтелект, також пішов з OpenAI, повідомляє видання. Його обов’язки візьме на себе Джон Шульман – ще один співзасновник компанії, який став на бік Альтмана під час невдалого перевороту правління в минулому році.

Читайте також на ProIT: Гра ШІ-престолів: чому Сема Альтмана спочатку звільнили, а потім повернули до OpenAI.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.