ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

MacBook Pro 2017 року з сенсорною панеллю тепер вважається вінтажним і не отримає macOS 14

author avatar ProIT NEWS

Минулого року Apple додала перший MacBook Pro із сенсорною панеллю до свого списку «vintage products». Тепер, через рік, MacBook Pro 2017 року з сенсорною панеллю також вважається вінтажним, компанія підтвердила, що ця модель не отримає macOS 14. Про це повідомляє 9to5Mac.com.

За правилами Apple, продукт вважається вінтажним через 5 років після закінчення його продажів. Як наслідок, Apple більше не гарантує наявність запчастин для ремонту в Apple Store та в авторизованих постачальників послуг (AASP). І MacBook Pro 2017 року з сенсорною панеллю тепер є частиною цього списку.

MacBook Pro 2017 року – це друге покоління ноутбуків Apple із сенсорною панеллю, яка була представлена ​​в моделях 2016 року. Ці моделі MacBook Pro також мали проблеми з клавіатурою Butterfly, що змусило Apple пізніше визнати несправність та оголосити про відкликання несправних клавіатур.

У той час, як моделі 2017 року з Touch Bar вже вважаються вінтажними, версії 2017 року без Touch Bar і лише з двома портами Thunderbolt мають ще один додатковий рік перед тим, як потраплять до цього списку. Це тому, що Apple не оновила базову версію MacBook Pro у 2018 році й залишила модель 2017 року у магазинах ще на один рік.

Однак жоден із MacBook, представлених у 2017 році, не підтримуватиме macOS Sonoma, яка була анонсована на WWDC 2023 у червні. Очікується, що вона буде випущена восени. Ці ноутбуки будуть отримувати лише патчі безпеки з цього моменту і триватиме це ще протягом наступних 2 років.

Наразі єдиний MacBook, який має сенсорну панель, – це 13-дюймова версія з чипом M2.

В Apple є друга категорія відключених продуктів – «obsolete Products». Вінтажні продукти все ж можуть мати або не мати доступних запчастин для ремонту, а ті, які вважаються застарілими, – не підлягають жодному виду ремонту в Apple Store або у сервісних постачальників. Продукт потрапляє до списку застарілих через 7 років після завершення його продажів.

Єдиним винятком із цього правила є акумулятор MacBook. В Apple нагадали, що клієнти можуть отримати ремонт батареї протягом 10 років після зняття ноутбука з виробництва.

Раніше ми повідомляли, що у 2024 році Apple може створити Mac mini на базі нового чипа M3.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.