ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft може припинити підтримку «неавторизованих» контролерів та аксесуарів Xbox

author avatar ProIT NEWS

Останній патч для консолі Xbox приховав DRM, який, здається, блокує деякі популярні сторонні аксесуари Xbox. У той час як компанія стверджує, що ці неавторизовані контролери та USB-порти якимось чином шкодять гравцям, прихильники доступності ігор кажуть, що це може різко обмежити можливості їхньої власної консолі. Про це повідомляє Gizmodo.

Гравці, які використовують неліцензійне обладнання на Xbox, почали отримувати «помилку 0x82d60002» разом з останнім виправленням для консолі (версія ОС 10.0.25398.2266), випущеним 16 жовтня.

Один користувач із Великобританії повідомив, що побачив такий надпис: «Підключений аксесуар не авторизований». У ньому також було сказано, що «використання неавторизованих аксесуарів ставить під загрозу ваші враження від ігор» і що з 12 листопада цей аксесуар буде заблоковано. Наприкінці ж надавалося покликання на офіційно дозволені аксесуари.

Згідно зі звітом, деякі аксесуари та контролери вже відімкнені через ці зміни. Гравець Xbox у Великобританії стверджує, що знайшов сторонній контролер, який більше не працює на консолях Microsoft.

Деякі гравці Xbox у США отримали дещо інше повідомлення, у якому було зазначено, що після отримання коду помилки у них є 2 тижні, щоб використовувати неавторизований аксесуар, «після чого він буде заблокований для використання з консоллю».

Виробник ігрових аксесуарів Brook Gaming 20 жовтня опублікував твіт про те, що кілька його USB-конвертерів, які забезпечують підтримку контролерів сторонніх виробників, отримували повідомлення про помилку.

Останнє оновлення консолі також запропонувало лише «часткову функціональність». Компанія заявила, що працює над якимось рішенням, хоча, здається, єдиним шляхом є повна авторизація від Xbox.

Brook Gaming повідомила одному користувачеві Х (Twitter), що якщо вони не гратимуть онлайн, то не отримають повідомлення про помилку. Тим не менш, деякі ігри, такі як Forza Motorsport, потребують підключення до Інтернету для більшості своїх функцій та ігрового процесу.

Хоча компанія стверджувала, що використання стороннього обладнання якимось чином ставить під загрозу чудовий досвід гри на Xbox, деякі користувачі сказали, що купили ці продукти для більш доступного досвіду.

Стрімер SightlessKombat написав у Х, що він використовує адаптер Brook Gaming для підтримки кількох систем, а також неавторизований адаптер Titan Two, щоб допомогти зі своїми параметрами доступності. Ютубер каже, що він, можливо, не зможе транслювати ігри Xbox без підключення допоміжних технологій.

Сторінка аксесуарів Xbox показує, наскільки мізерним є вибір сторонніх продуктів. Більшість контролерів є лише дротовими, і доступно лише кілька гоночних модулів та одна клавіатура – Razer Turret. Єдиним доступним контролером є власний адаптивний контролер Xbox.

Цей крок Microsoft є частиною нової хвилі консольного DRM у галузі. Майбутній зменшеній PlayStation 5 від Sony потрібне підключення до Інтернету, щоб підключити новий знімний дисковод до консолі.

Раніше ProIT повідомляв, що проблеми з постачанням PlayStation 5 від Sony нарешті вирішено.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.