ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

NFT-ринок впав: зневірені інвестори шукають нові активи та судяться з творцями

author avatar ProIT NEWS

NFT-ринок впав. Згідно з даними DappRadar, місячний обсяг торгів знизився на 81%, а інвестори шукають нові активи та пишуть судові позови проти творців і продавців NFT. Про це повідомляє Bloomberg.

Незамінні токени, які найчастіше асоціюються з цифровими творами мистецтва й іншими предметами колекціонування, записаними на криптоблокчейни, втратили більшу частину своєї цінності після того, як одного разу захопили уяву криптоентузіастів.

Ажіотаж навколо NFT згас після піку у січні 2022 року, тож тепер покупці та продавці намагаються знайти довгострокову вартість у спекулятивних активах.

Згідно з даними DappRadar, місячний обсяг торгів NFT різко знизився на 81% із січня 2022 року до липня 2023 року, а місячні показники продажів NFT впали на 61%.

Мінімальні ціни на «блакитні фішки» NFT, такі як Bored Ape Yacht Club і CryptoPunks, згідно з галузевим трекером даних NFT Price Floor знаходяться на найнижчому рівні за понад 2 роки.

Хоча NFT існують уже майже 10 років, їх активний розвиток почався лише у 2017 році, коли Dapper Labs дебютувала зі своєю грою CryptoKitties, де були зображення котів. Кілька років потому «вистрілив» Bored Ape Yacht Club – NFT-колекція зі «знудженими мавпами».

До ринку почали долучатися знаменитості (зокрема, Мадонна, Періс Хілтон і Джастін Бібер) та компанії, а деякі колекціонери миттєво стали мільйонерами, коли вартість їхніх творів мистецтва різко зросла.

Однак минулого року NFT, як і решта криптовалюти, зазнали болісної корекції, оскільки каскад гучних крахів і скандалів підірвали інвесторів на ринку цифрових активів, і без того стисненому зростанням процентних ставок. Але навіть попри те, що загальний крипторинок цього року дещо стабілізувався, NFT не змогли знайти свою опору.

Від цього страждають не тільки інвестори. Ринок NFT Recur, який підтримує мільярдер Стів Коен, відомий своїм партнерством з Hello Kitty NFT, заявив, що він згортається через «непередбачені виклики та зміни у бізнес-ландшафті».

Провідний ринок NFT Blur зафіксував падіння обсягу продажів (вимірюваних в ефірі) на 96% з кінця червня до початку серпня, свідчать дані Dune Analytics.

Творці, які стоять за цифровим мистецтвом, також занепокоїлися після того, як минулого місяця ринок NFT OpenSea вирішив зробити роялті, які виплачуються за вторинні продажі їхніх робіт, необов’язковими.

Станом на зараз незамінні токени, які найчастіше асоціюються з цифровими творами мистецтва й іншими предметами колекціонування, записаними на криптоблокчейни, втратили більшу частину своєї цінності. А відома колись колекція Bored Ape Yacht Club – 88% своєї пікової вартості.

Ринок змінив курс практично за всіма показниками. Настрої інвесторів зіпсувалися: колекціонери подають позови проти творців і продавців NFT після того, як побачили цінність їхнього мистецтва. Трейдери також рухаються далі, часто повертаючись до криптовалют: ціна біткоїна цьогоріч зросла приблизно на 60%.

Раніше ProIT повідомляв, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку збирається регулювати токени електронних грошей, сервісні токени, віртуальні активи й токени з привʼязкою до активів. При цьому регулятор поки не бере до уваги NFT.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.