ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Nikon, Sony і Canon борються з підробками ШІ за допомогою нової технології камер

author avatar ProIT NEWS

Nikon, Sony Group і Canon розробляють технології для камер, які вставляють цифрові підписи в зображення, щоб їх можна було відрізнити від дедалі більш технологічних підробок. Про це повідомляє Nikkei Asia.

Альянс глобальних новинних організацій, технологічних компаній і виробників камер запустив вебінструмент під назвою Verify для безкоштовної перевірки зображень. Якщо зображення має цифровий підпис, то сайт відображає дату, місцезнаходження й інші облікові дані.

Якщо зображення було створено за допомогою ШІ або змінено, то інструмент перевірки позначає його як такий, що не має облікових даних.

Цифрові підписи тепер мають спільний глобальний стандарт, який використовують Nikon, Sony і Canon. Японські компанії контролюють приблизно 90% світового ринку цифрових камер.

Nikon, зокрема, запропонує камери з технологією автентифікації для фотожурналістів та інших професіоналів. Захищені від підробки цифрові підписи включатимуть таку інформацію, як дата, час, місцезнаходження та дані про фотографа.

Навесні 2024 року Sony випустить технологію для включення цифрових підписів у три бездзеркальні й дзеркальні камери професійного рівня за допомогою оновлення мікропрограми.

Також компанія розглядає можливість сумісності цієї технології з відео. Коли фотограф надсилає зображення до ЗМІ, сервери автентифікації Sony виявляють цифрові підписи та визначають, чи було зображення створено штучним інтелектом.

Раніше ми повідомляли, що Sony та Associated Press випробували цей інструмент у жовтні. Sony розширить модельний ряд сумісних моделей камер і заохочуватиме інші ЗМІ використовувати вказану технологію.

Canon також випустить камеру з подібними функціями у 2024 році. Компанія теж розробляє технологію, яка додає цифрові підписи до відео.

Крім того, Canon має застосунок, який може визначити, чи є зображення штучно створеним або зміненим.

Можливість створення фальшивих зображень зростає. У жовтні дослідники з китайського Університету Цінхуа запропонували нову генеративну технологію штучного інтелекту, яка, як стверджується, здатна виробляти приблизно 700 тисяч зображень на день.

У зв’язку з поширенням контенту, створеного ШІ, технологічні компанії вживають заходів для боротьби з поширенням фейкового контенту.

У серпні Google випустив інструмент SynthID, який вставляє невидимі цифрові водяні знаки в зображення, створені ШІ. У 2022 році Intel розробила технологію визначення автентичності зображення шляхом аналізу змін кольору шкіри, які вказують на кровотік під шкірою суб’єктів. Hitachi також розробляє технологію захисту від підробок для онлайн-автентифікації.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.