ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Скільки Sony заробляє із Call of Duty: секрети PlayStation розкриті через помилку з маркером Sharpie

author avatar ProIT NEWS

Конфіденційна інформація про бізнес PlayStation, компанії Sony, потрапила у публічний простір через помилку з редагуванням.

У межах процесу FTC проти Microsoft Sony надала суду документ від голови PlayStation Джима Райана. У ньому містилися відредаговані відомості про прибутки, якими Sony ділиться з видавцями, доходи від Call of Duty і навіть вартість розроблення деяких ігор. Вказані дані виявилися недостатньо добре прихованими й потрапили у відкритий доступ. Про це повідомляє The Verge.

«Схоже на те, що хтось відредагував документ чорним маркером Sharpie, але при скануванні стало видно деякі недосконалі видалення. Упс», – зазначає The Verge.

Суд намагався прибрати документ, але шкода вже була заподіяна: журналісти та конкуренти Sony встигли завантажити всі документи, поки вони були в загальному доступі. Таким чином стали відомі конфіденційні деталі про бізнес Sony.

Згідно з наведеними у документі даними, Horizon Forbidden West вартував приблизно $212 млн протягом 5 років і залучив 300 працівників, а The Last of Us Part II обійшовся у $220 млн із залученням близько 200 працівників.

Крім вартості розроблення ігор, у документі розкриваються й інші факти. За даними Sony, 1 мільйон гравців PlayStation грають виключно в Call of Duty. У 2021 році понад 14 мільйонів користувачів провели на Call of Duty 30% або більше свого часу, більш ніж 6 мільйонів користувачів провели там понад 70% свого часу, а близько 1 мільйона користувачів провели на Call of Duty 100% свого геймплею.

Видання уточнює, що Sony надала цю інформацію, намагаючись показати, що її доходи суттєво постраждають, якщо Call of Duty стане ексклюзивом Xbox. У своїх зверненнях до регуляторів Sony заявляла, що боїться того, що Microsoft може зробити Call of Duty ексклюзивним для Xbox або навіть спотворити версії гри для PlayStation.

Документ також ненавмисно розкрив інформацію, наскільки велика цінність Call of Duty для PlayStation. Раніше було відомо, що ця гра приносить понад $1 млрд, але оприлюднені дані вказують на те, що Call of Duty приносив $800 млн доходу PlayStation лише в США протягом 2021 року, а загалом, ймовірно, $1,5 млрд. І це лише вартість самої гри, а якщо додати аксесуари, підписки й інше, то загальний дохід може складати $15,9 млрд на рік.

Також стало відомо, що Sony має ще одну гру Call of Duty в межах своєї ексклюзивної маркетингової угоди з Activision. Ця гра вийде наприкінці 2023 року.

До того ж Sony було зазначено у документі, що приблизно половина власників PS5 також мають Nintendo Switch. Ця інформація – явне свідчення про конкуренцію між Xbox, PS5 та Nintendo Switch.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.