ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

NVIDIA заощадила мільйони доларів, викравши комерційні секрети конкурента, – судовий позов

author avatar ProIT NEWS

На NVIDIA подали до суду за крадіжку комерційної таємниці, повідомляє Engadget.

Французька автомобільна компанія Valeo звернулася до суду із позовом проти NVIDIA після випадкової демонстрації екрана одним із її співробітників.

Відповідно до скарги Valeo, Мохаммад Моніруззаман, інженер NVIDIA, який раніше працював у Valeo, помилково показав файли вихідного коду на своєму комп’ютері, коли ділився екраном під час онлайн-зустрічі з обома фірмами у 2022 році. Співробітники Valeo швидко впізнали код і зробили скриншоти до того, як він помітив свою помилку.

Слід зазначити, що Valeo та NVIDIA разом працюють над передовою технологією паркування та допомоги водієві, яку автовиробник пропонує своїм клієнтам. Раніше Valeo відповідала як за програмне, так і за апаратне забезпечення допомоги при паркуванні. Однак у 2021 році більша корпорація виграла контракт на розробку програмного забезпечення для допомоги при паркуванні.

У позові компанія Valeo написала, що її колишній співробітник, який допоміг їй розробити системи допомоги при паркуванні та водінні, зрозумів, що його відкриття та доступ до фірмових технологій зроблять його «надзвичайно цінним» для NVIDIA.

Моніруззаман нібито надав своїй особистій електронній пошті несанкціонований доступ до систем Valeo, щоб викрасти «десятки тисяч файлів» і 6 ГБ вихідного коду незабаром після цієї події. За кілька місяців він покинув Valeo і взяв із собою викрадену інформацію, коли його призначили на керівну посаду у NVIDIA, йдеться у позові. Фахівець працював над тим самим проєктом, у якому брав участь у Valeo, тому він був присутній на цій відеоконференції.

У компанії повідомили, що їхній колишній співробітник зізнався у крадіжці програмного забезпечення, і що німецька поліція виявила її документацію й апаратне забезпечення під час обшуку в його будинку. За даними Bloomberg, чоловік уже був засуджений за порушення комерційної таємниці в німецькому суді та зобов’язаний виплатити €14 400 ($15 750).

У листі від червня 2022 року юристи NVIDIA повідомили адвокату позивача, що компанія «не зацікавлена у коді Valeo або його передбачуваних комерційних таємницях і вжила швидких конкретних заходів для захисту заявлених прав [свого] клієнта».

Однак на початку цього місяця Valeo все ж подала до суду на компанію, заявивши, що NVIDIA «заощадила мільйони, можливо сотні мільйонів доларів, на витратах на розробку й отримала прибуток, який вона не заробила належним чином і на який не мала права» шляхом крадіжки комерційної таємниці Valeo.

Це ще один доказ того, що конкуренція на ринку автономного водіння продовжує зростати. Ще у 2017 році Waymo звинуватила Uber у змові зі своїм колишнім співробітником Ентоні Левандовскі з метою викрадення понад 14 тисяч конфіденційних файлів дизайну. Чоловіка засудили до 18 місяців ув’язнення, але через пів року його помилував тодішній президент США Дональд Трамп.

Раніше ми повідомляли, що прибуток NVIDIA за третій квартал зріс на понад 200% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.