ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Опитування: на робочих місцях панує недовіра до ШІ

author avatar ProIT NEWS

Четверо із п’яти працівників кажуть, що їхні роботодавці не мають інструкцій щодо використання штучного інтелекту, і ледве половина з них вітає прихід ШІ в їхню організацію. Про це свідчать результати нового міжнародного опитування, повідомляє Axios.

Чому це важливо: багатьом організаціям не вистачає спільного погляду на те, як використовувати штучний інтелект, і ця відсутність консенсусу може завадити їм інтегрувати штучний інтелект у свою діяльність.

Подробиці: згідно з опитуванням, проведеним Workday (компанією, яка займається розробкою корпоративного програмного забезпечення), 62% бізнес-лідерів (керівники й прямі підпорядковані) задоволені появою ШІ у своїй організації (серед працівників на некерівних посадах таких 52%).

Відсутність ентузіазму частково спричинена занепокоєнням співробітників щодо того, що їхня організація поставить свої інтереси вище за їхні, розгортаючи цю технологію.

Workday повідомляє, що в опитуванні, проведеному у листопаді та грудні, взяли участь 1375 бізнес-лідерів і 4000 співробітників у 15 країнах світу.

Хоча працівники скептично ставляться до того, як штучний інтелект буде використовуватися на їхньому робочому місці, 61% опитаних сподівається, що ШІ забезпечить «трансформацію» в їхній організації. Тоді як 32% вважають за краще, щоб він дотримувався статус-кво.

Джим Страттон, технічний директор Workday, сказав у коментарі Axios, що найбільший ризик від використання штучного інтелекту, з яким стикається організація, полягає у тому, що її паралізує невизначеність.

«Протиотрутою», за його словами, є «комплексний підхід до відповідальності ШІ». Тобто створення принципів ШІ, чітке їх донесення і призначення широкої команди для управління ними.

Раніше ProIT повідомляв, що стартап Perplexity AI революціонізує пошук і скине Google з трону.

Також ми писали, що OpenAI пропонує ЗМІ до $5 мільйонів за використання їхніх новин для навчання ChatGPT.

Крім того, ProIT публікував Десять найпоширеніших дивацтв, наслідків і запитань щодо дивовижних досягнень ШІ у 2023 році.

‌‌Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.