ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

OpenAI пропонує ЗМІ до $5 мільйонів за використання їхніх новин для навчання ChatGPT

author avatar ProIT NEWS

Компанія OpenAI пропонує деяким ЗМІ виплати у розмірі від $1 до $5 мільйонів на рік в обмін на використання їхніх новин у навчанні LLM, що лежать в основі чат-бота з генеративним штучним інтелектом ChatGPT.

Як повідомляє The Information, такі виплати вважаються «крихітною сумою навіть для невеликих видавництв». Видання посилається на двох керівників медіа, які брали участь у нещодавніх переговорах.

Ці перемовини відбуваються на тлі розгляду позову від The New York Times. Нагадаємо, що газета звинувачує OpenAI у порушенні авторських прав. The New York Times у позові вказує на конкретні випадки, коли чат-бот повторював контент газети.

Минулого місяця OpenAI уклала угоду з видавничим гігантом Axel Springer, материнською компанією Politico та Business Insider. Минулого літа компанія також уклала угоду з Associated Press. Фінансові умови цих угод не розголошувалися, але, за даними видання, Axel Springer отримуватиме десятки мільйонів доларів протягом кількох років.

Два технологічні конкуренти OpenAI, якими є Google та Apple, також намагаються укласти угоди з видавництвами новин на постачання контенту для своїх продуктів штучного інтелекту.

Нещодавно ми повідомляли, що Apple також вже пропонує ЗМІ більші виплати в обмін на права використання їхніх публікацій під час розроблення власних інструментів штучного інтелекту.

Google дещо відстала від двох інших компаній у переговорах щодо використання медіа для навчання штучного інтелекту, але має налагоджені стосунки з деякими ЗМІ через свої ліцензійні угоди для служби Google News.

Переговори відбуваються на тлі зростання занепокоєння серед ЗМІ й творчих людей щодо використання їхнього контенту для навчання великих мовних моделей. ChatGPT та інші чат-боти зі штучним інтелектом навчаються на нескінченних потоках даних з Інтернету.

Раніше ProIT публікував ТОП-10 дивацтв, наслідків і запитань щодо дивовижних досягнень ШІ у 2023 році.

‌‌Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.