ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Teleport Assist використовує генеративний ШІ від OpenAI, щоб демократизувати DevOps

author avatar ProIT NEWS

Teleport створив чат Teleport Assist, який використовує інтерфейси прикладного програмування (API) генеративного ШІ OpenAI, щоб команди DevOps могли легше вирішувати проблеми з інфраструктурою. Про це пише DevOps.com.

За допомогою інтерфейсу природної мови (NLI), створеного Teleport Assist, інженери DevOps можуть ставити запитання та давати інструкції англійською мовою величезному масиву серверів. Є можливість пропонувати команди й сценарії для налагодження та вирішення типових проблем, а потім генерувати команди для перегляду перед їх застосуванням.

У майбутніх версіях Teleport Assist буде додано підтримку інших хмарних ресурсів, таких як бази даних SQL і кластери Kubernetes. Наразі Teleport Assist підтримує Secure Shell (SSH) і сценарії bash. З часом буде додано підтримку додаткових мов та інтерфейсів.

За словами генерального директора Teleport Єва Концевого, вже зараз очевидно, що багато скриптів, на яких сьогодні покладаються інженери DevOps для управління ІТ, будуть замінені генеративними платформами ШІ. Звичайний ІТ-адміністратор зможе запускати платформи DevOps за допомогою NLI, що усуває необхідність у великому досвіді програмування, додав він.

По суті, NLI, створений генеративними платформами штучного інтелекту, буде слугувати для демократизації досвіду DevOps, зазначив Концевой.

Застосування генеративного ШІ прискорить темпи створення застосунків, а розробникам програмного забезпечення буде легше керувати великими кодовими базами.

Такі інструменти, як Teleport Assist, демонструють, як генеративний штучний інтелект полегшує впровадження найкращих практик DevOps в організаціях, які раніше не могли найняти й утримувати значну кількість спеціалістів, інженерів програмного забезпечення.

За своєю суттю генеративні платформи ШІ докорінно змінюють спосіб взаємодії людей з машинами. Тепер машини розуміють природну мову. Інтерфейс природною мовою незабаром дасть змогу інженерам DevOps не лише отримувати рекомендації, але й налагоджувати програми та навіть писати код.

Штучний інтелект не замінює потребу в ІТ-фахівцях, але він суттєво спрощує керування ІТ. Можна стверджувати, що «джин» генеративного ШІ вже вийшов із пляшки й повернення назад немає. Єдине, що залишається вирішити, це наскільки швидко генеративний ШІ стане широко застосованим.

Раніше ми повідомляли, як штучний інтелект вирішує проблеми моніторингу і спостереження в DevOps.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.