ProIT: медіа для профі в IT
4 хв.

Усі нові Mac M3, які очікуються цього року

author avatar ProIT NEWS

У 2023 році Apple випустила 24-дюймовий iMac із процесором M3, а також нові 14- та 16-дюймові моделі MacBook Pro з чипами серії M3. Але решта лінійки Mac від Apple ще не оновлена ​​до найновіших процесорів M3. Mac Rumors поділилися інформацією, що готує Apple цього року.

M3 MacBook Air

Apple продає три версії MacBook Air: дешевшу 13-дюймову модель попереднього покоління з чипом M1, а також 13- та 15-дюймові моделі, оснащені новішим чипом M2. Питання полягає в тому, коли Apple припинить виробництво ‌M1‌ ‌MacBook Air‌ і замінить свої топові 13- і 15-дюймові машини еквівалентами M3.

Наявний 15-дюймовий ‌MacBook Air‌ надійшов у червні 2023 року, що не так давно з точки зору циклів оновлення Mac. Однак Apple випустила ‌M2‌ 13-дюймовий ‌‌MacBook Air‌ ще в червні 2022 року. Тепер це найстаріший Mac у поточній колекції Apple, який не оновлювався понад 550 днів.

За словами Марка Гурмана із Bloomberg, Apple розробляє нові моделі M3 ‌MacBook Air‌, випуск яких запланований на березень цього року. У жовтні повідомлялося, що обидві моделі пройшли тестування інженерної перевірки та ранню фазу виробничих випробувань на прототипах пристроїв.

Очікується, що чип M3, який використовується в Air, матиме таку саму кількість ядер CPU та GPU, що й чип ‌M2‌ у поточних моделях.

За словами Гурмана, Apple розробляє комп’ютери Mac разом із macOS 14.3, оновлення якого очікується у період із кінця січня до лютого, але нове обладнання може надійти приблизно в березні. Випуск нових моделей ‌‌MacBook Air‌‌ може бути приурочений до випуску оновлених моделей iPad Pro та iPad Air, які вийдуть приблизно у березні.

Mac Mini

Apple анонсувала моделі ‌M2‌ і ‌M2‌ Pro Mac mini у січні минулого року, але на думку Гурмана, компанія вже зараз може тестувати M3 ‌Mac mini‌.

Функція M3 Mac Mini

У серпні в коді розробника було виявлено ознаки невідомої машини Mac «15,12», де Mac мав 8-ядерний CPU (що складається з чотирьох ефективних ядер і чотирьох продуктивних ядер), 10-ядерний GPU і 24 GB RAM. Марк Гурман вважає, що це схоже на ‌Mac mini‌ наступного покоління.

Mac Studio, Mac Pro

У червні 2023 року Apple оновила ‌Mac Studio та Mac Pro чипами серії ‌M2‌. Моделі ‌Mac Studio‌ постачаються з ‌M2‌ Max або ‌M2‌ Ultra, а ‌Mac Pro‌ використовує ‌M2‌ Ultra.

M3 Mac Pro і функція Studio

Вважається, що обидва комп’ютери Mac перебувають в середині циклу виробництва. Гурман вважає, що Apple працює над новою ‌Mac Studio‌, яка, ймовірно, буде запущена у другій половині 2024 року.

Наступна ‌‌Mac Studio‌‌, швидше за все, буде запропонована зі ще не анонсованим четвертим варіантом чипа M3. Як і в попередніх поколіннях, це подвоїть компоненти версії Max, тобто вона матиме до 32 ядер CPU та 80 ядер GPU. Apple, ймовірно, також оновить ‌Mac Pro‌ цим новим висококласним чипом.

Тайванська дослідницька компанія TrendForce стверджує, що Apple оголосить про новий ‌‌Mac Studio‌‌ із чипом M3 Ultra на WWDC у червні.

13-дюймовий MacBook Pro

Apple припинила виробництво 13-дюймового ‌M2‌ MacBook Pro і разом з ним Touch Bar, замінивши його 14-дюймовою моделлю, яка оснащена чипом M3 нового покоління.

Немає функції M3 MacBook Pro 13 дюймів

14-дюймовий MacBook Pro M3 на 60% швидший, аніж 13-дюймовий MacBook Pro з ‌M1‌.

14-дюймовий MacBook Pro M3 також має низку інших переваг, завдяки яким його варто оновити всім, хто має оригінальний 13-дюймовий комп’ютер. Тож не варто очікувати побачити 13-дюймовий MacBook Pro із процесором M3 найближчим часом.

M3

Базовий чип Apple M3, ймовірно, буде присутній у майбутніх моделях ‌MacBook Air‌, а також в оновленій версії ‌Mac mini‌. Принаймні для MacBook Air очікується, що чип M3 матиме таку саму кількість ядер процесора і графічного процесора, як і чип ‌M2‌ у поточних моделях, але це також може стосуватися ‌Mac mini‌.

M3 Chip Apple Event Slide

Згідно з тестами Geekbench, одноядерний і багатоядерний чип M3 має приблизно 3000 і 11 700 балів відповідно. Стандартний чип ‌M2‌ має одноядерні та багатоядерні оцінки приблизно 2600 і 9700 відповідно, тому чип M3 на 20% швидший за чип ‌M2‌, про що Apple заявила під час Scary Fast у жовтні.

M3 Pro

Чип M3 Pro перевершує ‌‌M2‌‌ Pro, але ненабагато. Згідно з тестами Geekbench, одноядерна швидкість зросла приблизно на 16,7%, а багатоядерна – орієнтовно на 6,7%. Для контексту, M3 Pro має пропускну здатність пам’яті 150 ГБ/с, а ‌M2‌ Pro – 200 ГБ/с.

m3 pro чіп

Мікросхеми M3 Pro і ‌M2‌ Pro у 16-дюймовому MacBook Pro мають 12 ядер процесора, але ‌M2‌ Pro насправді має одне додаткове ядро ​​GPU порівняно з M3 Pro. Попри це, Apple стверджує, що він на 10% швидший, ніж M2‌ Pro GPU, і на 40% швидший, ніж M1 Pro GPU.

M3 Max

З серією M3 Apple трохи відхилилася від стратегії подвоєння, якої дотримувалася з ‌M2‌ Max, додавши кілька ядер CPU до M3 Max порівняно з M3 Pro. Контрольні показники свідчать про те, що чип Apple M3 Max у 16-дюймовому MacBook Pro приблизно такий же швидкий, як і чип ‌M2‌ Ultra, який використовується в ‌Mac Pro‌ поточного покоління та ‌Mac Studio‌ вищого класу.

Мікросхема M3 Max

Зауважте, що вартість 16-дюймового MacBook Pro із процесором M3 у США починається з $3499, якщо він оснащений чипом M3 Max, а ‌Mac Studio‌ з чипом ‌M2‌ Ultra – від $3999, тож ви можете фактично отримати таку саму продуктивність на $500 дешевше.

M3 Ultra

Чип M3 Ultra ще не був анонсований. Наявний ‌M2‌ Ultra містить два чипи ‌M2‌ Max для подвоєння загальної продуктивності процесора і графічного процесора, а також удвічі більшої пропускної здатності пам’яті (800 ГБ/с). Тому можна очікувати, що Apple буде дотримуватися тієї ж стратегії, що й з M3 Ultra із подібним приростом продуктивності порівняно з M3 Max завдяки високоякісному чипу M3 Ultra наступного покоління від Apple.

Читайте також на ProIT: Що робити зі старим MacBook? 7 простих рішень з інструкціями.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.