ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Worldcoin, стартап від розробника ChatGPT, почав роздавати людям токени в обмін на скан сітківки

author avatar ProIT NEWS

Представників громадськості запрошують сканувати очі за допомогою срібної кулі в межах криптовалютного проєкту Worldcoin. Його метою є використання біометричної перевірки, щоб відрізняти людей від систем ШІ. Про це повідомляє The Guardian.

Worldcoin запущений Семом Альтманом, генеральним директором розробника ChatGPT OpenAI. Розробники стверджують, що їхні «срібні кулі» під назвою Orb відрізнятимуть «перевірених людей» від штучного інтелекту.

Люди, які зареєструються в системі Worldcoin через застосунок цього тижня, отримають «грант на генезис» у розмірі 25 токенів, що еквівалентно приблизно 40 фунтам стерлінгів. Це відбудеться після того, як їхня райдужна оболонка просканується одним із пристроїв розміром з кулю для боулінгу.

Після сканування очей користувач отримає World ID, який підтвердить, що він – «справжня й унікальна людина».

Вже у вівторок Orb на Techspace Worship Street у Лондоні була зайнята потенційними користувачами, повідомляє видання.

Worldcoin обіцяє, що приватні дані особи, яка сканує свою райдужну оболонку ока, будуть захищені.

За словами представників компанії, Worldcoin стане способом відрізнити справжніх «перевірених людей» від систем ШІ. Він прагне встановити універсальний доступ до глобальної економіки «незалежно від країни чи походження» і позиціонується як можливість створити «місце, де всі ми можемо отримати вигоду в епоху ШІ».

Протокол Worldcoin працює, надаючи біометрично підтвердженим користувачам цифрову ідентифікацію у формі токена Worldcoin. Він претендує на статус першого криптографічного токена, який безкоштовно роздається людям у всьому світі лише за те, що вони справжні й унікальні особи.

Також користувачі отримають доступ до застосунку World App, який дає змогу здійснювати платежі, покупки та перекази по всьому світу за допомогою цифрових активів і традиційних валют.

Проєкт, який працює понад 3 роки й співзасновником якого є Сем Альтман і студент факультету теоретичної фізики Алекс Баніа, був офіційно запущений цього тижня з 2 мільйонами користувачів із 33 країн, які зареєструвалися та надіслали сканування на тестових стадіях. Переважно це були користувачі з Європи, Індії та Південної Африки.

Раніше ProIT повідомляв, що засновник OpenAI залучає $100 млн на новий стартап Worldcoin, який роздає коїни в обмін на скан сітківки.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.