ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

X надає синю галочку верифікації терористичним групам – звіт

author avatar ProIT NEWS

Соцмережа Х (Twitter), що належить Ілону Маску, надає преміум-послуги, включаючи відмітки верифікації, забороненим угрупуванням і терористичним групам, таким як «Хезболла». Про це йдеться у звіті некомерційної організації Tech Transparency Project (TTP), повідомляє The Independent.

Розслідування виявило понад 10 акаунтів підсанкційних США груп на платформі X, що мають синю галочку. Це свідчить про те, що вказані користувачі оформили преміум-підписку соціальної мережі.

Очільниця Tech Transparency Project Кеті Пол розповіла The New York Times, що X втратила контроль над своєю платформою. У відповідь X заявила, що її команда перегляне висновки та за потреби вживе заходів.

X використовує сині галочки, щоб надати легітимності користувачам із преміум-підпискою та запобігти тому, що інші люди можуть видавати себе за них.

Преміум-користувачі отримують низку спеціальних функцій. Зокрема, можливість публікувати більші тексти та відео, а також більшу видимість для деяких публікацій.

Один із таких акаунтів із «перевіреною» синьою галочкою має ім’я користувача та зображення профілю Хасана Насралли – генерального секретаря «Хезболли». В акаунта 93 600 підписників, а в публікаціях містяться повідомлення та меми зневажливого змісту про Ізраїль та США.

Повідомлення, закріплене вгорі цього облікового запису, містить відео «Хезболли» з ракетним обстрілом та бойовиками, які стріляють зі зброї, з підписом «Ми йдемо…».

Нагадаємо, що Х вимагає від користувачів, які проходять верифікацію, надати посвідчення особи та селфі.

Оскільки X використовує щомісячну або річну плату за преміум-послуги, TTP стверджує, що соцмережа, вірогідно, здійснювала фінансові транзакції з терористичними групами, що може розцінюватись як порушення санкцій США.

Згідно зі звітом, інші суб’єкти, що потрапили під санкції США і мають відмітки про верифікацію у своїх Х-профілях, включають акаунти, пов’язані з урядом Ірану, іранським телеканалом Press TV і російським банком «Тінькофф».

У TTP додали, що через кілька годин після публікації звіту соцмережа Х прибрала позначки і призупинила дію облікового запису «Харакат Ан-Нуджаба», підтримуваного Іраном. Також сині галочки прибрали з акаунтів Насралли та хуситів з Ємену.

У власній політиці X зазначено, що її преміум-послуги заборонені для юридичних осіб, які перебувають під санкціями США.

Читайте також на ProIT: Як Twitter, але без Маска. Нова соцмережа Bluesky від колишнього CEO і співзасновника Twitter Джека Дорсі відкрила реєстрацію на платформі.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.