ProIT: медіа для профі в IT
7 хв.

10 плагінів ChatGPT, які варто спробувати

author avatar ProIT NEWS

Станом на вересень 2023 року доступно майже 1000 плагінів ChatGPT.

ZDNET зібрав найкращі плагіни ChatGPT для різних випадків на основі досвіду їх тестування.

Усі перелічені тут плагіни безкоштовні. Але це не триватиме вічно. Наприклад, WolframAlpha – безкоштовна, але її версія Pro коштує $5 на місяць. Скоріше за все, багато інших програм з часом стануть платними.

Чи можете ви довіряти відповідям, які отримуєте від цих плагінів ChatGPT? Ні. Ось цитата OpenAI:

«Підключення мовних моделей до зовнішніх інструментів створює нові можливості, а також значні нові ризики».

Тому будьте обережні.

Чи можете ви бути впевнені, що плагіни зроблять те, що обіцяють зробити? Як попереджає OpenAI:

«Існує ризик того, що плагіни можуть посилити проблеми з безпекою, виконуючи шкідливі або несанкціоновані дії, збільшуючи можливості для злочинців, які можуть обманювати та вводити в оману».

Скільки плагінів ChatGPT можна використовувати одночасно? Наразі існує жорстке обмеження щодо кількості плагінів, які можна активувати одночасно. Ви можете вимкнути їх, але в будь-який момент часу можуть працювати лише три. Крім того, пам’ятайте, що вони ще погано працюють разом.

Які обмеження має ChatGPT 4? Пам’ятайте, що коли ви використовуєте плагіни, то все ще обмежені 50 запитами ChatGPT-4 кожні 3 години. Щойно ви подолаєте цей поріг, то повернетеся до ChatGPT 3.5. Тому перед початком сеансу чітко визначте, чого ви прагнете досягти.

Існує також нова служба ChatGPT-4 лише для бізнесу, призначена для компаній та осіб з великими бюджетами, – ChatGPT Enterprise. Вона скасовує всі обмеження на використання і працює удвічі швидше.

Отже, найкращі плагіни ChatGPT у 2023 році за версією ZDNET.

Expedia і KAYAK

Найкращі плагіни ChatGPT для подорожей.

Плагін Expedia ChatGPT
sjvn/ZDNET

Плюси: ви отримаєте корисні результати щодо подорожей і готелів.

Мінуси: KAYAK не завжди відповідає на ваше запитання так, як ви його поставили.

Expedia і KAYAK дають людські відповіді на прості запитання: «Який найкращий тариф у тризірковому готелі в центрі Манхеттена з 10 по 14 липня?» Вони також добре справляються з більш відкритими запитаннями на кшталт «Що найцікавіше робити у Чикаго влітку з моєю восьмирічною дитиною з 1 по 3 серпня?»

Однак ви повинні уважно дивитися на результати. Наприклад, на запитання про готелі в центрі Мюнхена до 300 євро дві перші відповіді KAYAK були значно вищими за вказану ціну.

Ask Your PDF

Найкращий плагін ChatGPT для отримання даних із PDF-файлів.

Завантаження файлу в Ask Your PDF
sjvn/ZDNET

Плюси: дуже добре працює, допомагаючи вам знаходити дані у файлі PDF.

Мінуси: ви повинні вручну ввести PDF-файли поза ChatGPT, перш ніж працювати з ним.

У PDF-файлах зберігається багато цінної інформації. Проблема полягає у тому, щоб отримати відповіді з них, оскільки PDF не є зручним для дослідників форматом. Багато плагінів можуть працювати з PDF-файлами, але Ask Your PDF є найкращим.

Цей плагін робить саме те, що говорить назва. Він читає PDF-файл, щоб знайти відповіді на ваші запитання. Це може бути дуже корисним. Ось як із ним працювати:

Вручну завантажте PDF-файл до служби AskYourPDF, виконавши такі дії:

 1. Перейдіть на сторінку завантаження AskYourPDF.
 2. Натисніть на кнопку «Завантажити документ».
 3. Виберіть PDF-файл, який потрібно завантажити зі свого пристрою.
 4. Після завершення завантаження ви отримаєте ідентифікатор документа (doc_id).

Ви вставляєте doc_id у свій запит ChatGPT і використовуєте його для отримання інформації з PDF-файлу за допомогою плагіна.

Потрібно трохи попрацювати, але результати будуть чудові. На відміну від більшості плагінів, він точно показує, звідки надходить інформація у документі. Якщо ви багато працюєте з PDF-файлами або навіть робите це лише один раз на місяць, це – зручна утиліта.

Найкращий плагін ChatGPT для пошуку в Інтернеті.

Link-Reader
sjvn/ZDNET

Плюси: дає змогу інтегрувати пошук з іншими плагінами, добре підсумовує результати пошуку.

Мінуси: необхідність використовувати плагін замість вбудованого пошуку Bing.

Оскільки ви не можете використовувати пошук Bing із плагінами, наступна найкраща річ – це Link Reader. Він робить саме те, про що говорить його назва: дозволяє отримати інформацію для певної сторінки.

Але ви також можете використовувати його для більш загальних тем. Так, наприклад, запит: «Я хочу дізнаватися про останні новини, що стосуються України. Чи можете ви скласти список статей, які я прочитаю?» ПОСИЛАННЯ: https://www.theguardian.com/us приведе вас на новини із The Guardian та інших новинних сайтів.

На початку серпня OpenAI вивела Link Reader із невідомих причин в автономний режим. Але 9 вересня він повернувся. І все ж інколи Link Reader просто не працює. Коли це станеться, спробуйте інший корисний плагін, який виконує ту саму роботу, – WebPilot.

Загалом Link Reader працює краще, якщо ви спрямовуєте його на конкретне покликання, тоді як WebPilot добре працює під час загального пошуку в Інтернеті. WebPilot також більш стабільний.

OpenTable

Найкращий плагін ChatGPT для бронювання місць у ресторані.

Opentable
sjvn/ZDNET

Плюси: легко знайдете і забронюєте столик у ресторані.

Мінуси: може пропускати деякі ресторани.

Наприклад, коли запитали про індійські ресторани в місті Ешвілл, штат Північна Кароліна, він дав пристойний список ресторанів, але чомусь пропустив переможця премії Джеймса Бірда 2022 року – Chai Pan.

А якщо ви хочете приготувати їжу самостійно, завжди є Instacart. За допомогою цього плагіна можна створити список продуктів для приготування ідеальної страви.

Asking the right question

Найкращий плагін ChatGPT для створення корисних запитів.

Підказка Ідеально
sjvn/ZDNET

Плюси: простий у використанні.

Мінуси: було б корисно, якби він пояснював, як це працює, щоб ви могли дізнатися більше, використовуючи його.

Постановка правильного запитання – це велика частина битви за отримання хороших результатів від ChatGPT. Це не так просто. Але із Prompt Perfect вам не потрібно бути інженером ШІ. Ідеально.

Наприклад, коли поставили запитання: «Ідеально: створіть план подорожі для тижневої поїздки до Більбао, Іспанія, з бюджетом у $1000», він повернув набагато більш вичерпну та корисну підказку. Ця підказка «Ідеально» звучала так: «Будь ласка, розробіть комплексний маршрут однотижневої відпустки в Більбао, Іспанія, враховуючи бюджет у $1000.

Ваш план має містити деталі щодо транспорту, проживання, їжі, заходів та будь-якої іншої відповідної інформації, яка допоможе забезпечити успішну і приємну подорож. Будь ласка, враховуйте такі фактори, як сезонність, культурні події та місця, які варто відвідати, коли складатимете свій маршрут».

VoxScript

Найкращий плагін ChatGPT для пошуку відео на YouTube.

Voxscript
sjvn/ZDNET

Плюси: добре працює для швидкого пошуку інформації у стенограмах YouTube.

Мінуси: працює лише з відео YouTube, які вже мають стенограми.

Деякі люди дуже добре навчаються з відео. На YouTube є нескінченні навчальні посібники з будь-якої теми, яку тільки можна собі уявити.

VoxScript може захопити стенограму відео та дозволити вам швидко отримати корисну інформацію, але він не може генерувати стенограми з відео YouTube, у яких їх ще немає.

Проте незабаром з’явиться ще багато відео з транскриптами. Це тому, що Google інтегрує YouTube зі своїм сервісом дубляжу та перекладу на основі штучного інтелекту Aloud, щоб надавати автоматичні розшифровки YouTube.

Хоча робота над цим ще триває, VoxScript також дає змогу шукати результати Google через DuckDuckGo. Якщо вони зможуть удосконалити це, VoxScript стане вбивчою програмою ChatGPT.

WolframAlpha

Найкращий плагін ChatGPT, який допомагає знайти правильні відповіді.

WolframAlpha
sjvn/ZDNET

Плюси: експертна система пропонує більш точні відповіді, ніж будь-яка чиста програма ШІ.

Мінуси: згодом, ймовірно, буде щомісячна плата за підписку.

Ви можете використовувати експертні системи WolframAlpha, щоб отримати правильні відповіді на математичні завдання та багато інших питань.

Задовго до того, як ШІ був лише науковою фантастикою, WolframAlpha надавав точну інформацію своїм клієнтам. Дійсно, точність – це назва його гри. Для питань на кшталт: що мені робити при грипі? відповідь може бути лаконічною: залишайтеся вдома, спіть багато та їжте багато курячого бульйону.

Але для таких сфер, як математика, фізика та фінанси, це добре, це справді дуже, дуже добре.

Wikipedia

Найкращий плагін ChatGPT для узагальнення статей Wikipedia.

Вікіпедія
sjvn/ZDNET

Плюси: дуже вичерпний.

Мінуси: іноді не вдається отримати поточну інформацію із записів Wikipedia.

Багато людей покладаються на інформацію онлайн-енциклопедії. Має сенс поєднати ChatGPT і Wikipedia, щоб отримати найкраще від обох.

Тепер редактори Wikipedia знають, що генеративний ШІ є головною загрозою для їхньої краудсорсингової енциклопедії. Зрештою, що таке ChatGPT, як не автоматизована версія краудсорсингу автовідповідача?

ChatGPT + Wikipedia надають точні відповіді щодо давньої й встановленої інформації. Наприклад, ви можете отримати пристойний короткий виклад симфоній Ральфа Вона-Вільямса, але узагальнений огляд інформації про захисника «Нью-Йорк Джетс» Аарона Роджерса буде неточним.

What to Watch

Найкращий плагін ChatGPT, щоб знайти шоу на стримінгових сервісах.

Що подивитись
sjvn/ZDNET

Плюси: корисно для пошуку улюблених шоу майже на всіх стримінгових сервісах.

Мінуси: не завжди дає точну інформацію.

Це не ідеально, але досить добре, хоча час від часу помиляється.

Тим не менш, це набагато краще, ніж копатися в одному сервісі за іншим у пошуках свого улюбленого шоу.

Zapier

Найкращий плагін ChatGPT для організації роботи вдома, у школі чи офісі.

Zapier
sjvn/ZDNET

Плюси: оптимізує інструменти організації, допомагає налагодити робочий процес.

Мінуси: щоб змусити дії працювати саме так, як ви хочете, потрібно докласти чимало зусиль.

Хіба не було б добре, якби ChatGPT міг, наприклад, отримати розклад на наступний тиждень із Календаря Google, а потім надіслати його колегам електронною поштою через Gmail і надіслати нагадування колегам-неробам у понеділок вранці?

Зробити все правильно для виконання цих операцій може бути непросто, але плагін Zapier допоможе опрацювати деталі. Коли все буде готово, ви зможете використовувати його хоч до виходу на пенсію.

Advanced-Data Analytics (раніше Code Interpreter)

Найкращий non-plug-in.

Розширений аналіз даних
sjvn/ZDNET

Плюси: відмінна функціональність аналізу, ви можете писати та запускати код Python у чаті.

Мінуси: після зміни назви введені дані скорочуються після 200-230 рядків.

За допомогою Advanced Data Analytics можна завантажувати такі файли, як CSV, електронні таблиці Excel і бази даних SQL, у ChatGPT.

Плагін може аналізувати дані, створювати діаграми, вирішувати математичні задачі, перетворювати зображення з одного формату в інший і редагувати файли. Його можна використовувати для вирішення таких проблем, як створення таблиць і діаграм і написання програми на JavaScript.

Щоб він працював на вас, вам, звичайно, потрібен обліковий запис ChatGPT-4. Після реєстрації перейдіть на вкладку ChatGPT і виконайте такі дії:

 • У нижньому правому куті натисніть назву свого облікового запису.
 • Натисніть «Налаштування».
 • У меню «Налаштування» натисніть «Бета-функції».
 • Там натисніть перемикач Advanced-Data Analytics.
 • Перейдіть до створення нового запиту та наведіть курсор на GPT-4 угорі. Тепер має з’явитися спадне меню, яке дає змогу перемикатися між стандартною версією та версією GPT-4.
 • Натисніть опцію Advanced-Data Analytics.
 • Тепер режим Advanced-Data Analytics готовий до роботи.

Щоб використовувати режим розширеної аналітики даних, ви повинні вмикати його, виконуючи наведені вище дії, кожного разу, коли запускаєте новий чат. Щоб імпортувати в нього файли для аналізу, натисніть на плюс біля вікна «Надіслати повідомлення».

Читайте також на ProIT: Дослідження: GPT-4 з часом стає менш ефективним.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.