ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Apple дозволить завантажувати програми для iOS безпосередньо із сайтів розробників, але тільки в ЄС

author avatar ProIT NEWS

Компанія Apple оголосила про кілька додаткових змін у політиці, які серед іншого дозволять розробникам застосунків для iOS у Європейському Союзі поширювати свої програми безпосередньо з вебсторінок, вибирати, як розробляти рекламу у програмі, повідомляє MacRumors.

Минулого тижня Apple увімкнула альтернативні магазини застосунків у ЄС в iOS 17.4, що дозволило стороннім магазинам пропонувати каталог застосунків інших розробників, а також власних програм на ринку.

Тепер же компанія дозволяє стороннім магазинам застосунків пропонувати програми з їхнього власного каталогу. Наприклад, ігрова студія може створити магазин застосунків на iOS, який пропонує виключно власні ігри.

Розробники тепер також можуть вибирати, як розробляти рекламні акції, знижки та пропозиції у програмі. Шаблони Apple для створення цих посилань на вебсайти є необов’язковими.

Крім того, незабаром розробники зможуть розповсюджувати програми безпосередньо зі своїх вебсайтів, але за умови, що вони відповідають певним критеріям Apple. Зокрема, розробник має бути учасником Програми розробників Apple протягом двох або більше років поспіль, мати понад мільйон перших установок програми на iOS у ЄС за минулий рік і зобов’язатися виконувати поточні вимоги. Наприклад, публікувати прозорі політики збору даних тощо.

Програми, що розповсюджуються таким чином, мають відповідати вимогам Apple щодо ліцензування. Як і всі інші програми для iOS, їх також можна встановлювати лише з вебдомена, зареєстрованого в App Store Connect.

Авторизовані розробники отримають доступ до API для полегшення розповсюдження програм з Інтернету, інтеграції з системними функціями, резервного копіювання та відновлення тощо.

Веброзповсюдження стане доступним після оновлення програмного забезпечення вже навесні, що дасть змогу завантажувати програми безпосередньо з вебсайту вперше на iOS.

Зауважимо, що останні зміни є частиною плану відповідності Apple Digital Markets Act (DMA) і застосовуються лише в межах Європейського Союзу.

Раніше ми повідомляли, що API Threads стане доступним для творців і розробників вже у червні.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.