ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Apple заборонили рекламувати свої годинники як «вуглецево-нейтральні»

author avatar ProIT NEWS

Минулого місяця подія Apple включала анонс двох годинників Apple Watch із нейтральним викидом вуглецю – Series 9 та Ultra 2. Принаймні, так стверджували в компанії. Але днями ця заява була відхилена як «фальшива» Європейською організацією із захисту прав споживачів BEUC.

У своєму пресрелізі, що анонсує Apple Watch Series 9, Apple використала фразу «carbon neutral» не менше 24 разів, наголошує видання 9to5mac.

«Вперше клієнти можуть вибрати вуглецево-нейтральний варіант будь-якого Apple Watch», – цитує видання пресреліз Apple.
«Ми прагнемо, щоб продукти подобалися клієнтам і водночас захищали планету. Цього року ми досягли важливої віхи на шляху до нашої мети до 2030 року. Наші перші вуглецево-нейтральні продукти були створені унікальним способом, розробленим Apple, стрімко скорочуючи викиди вуглецю від матеріалів, електроенергії та транспорту завдяки інноваціям і дизайну», – сказала Ліза Джексон, віцепрезидентка Apple з навколишнього середовища, політики та соціальних ініціатив.

Але ця заява була відхилена як «фальшива» Європейською організацією із захисту прав споживачів BEUC.

Згодом після презентації компанія визнала, що її заява ґрунтується на використанні компенсаційних кредитів. Це означає, що вона компенсує можливі викиди вуглекислого газу при виробництві Series 9 та Ultra 2 його рівним за обсягом поглинанням (наприклад, висаджуванням відповідної кількості дерев) або ж узагалі не продукує викидів, використовуючи перероблені матеріали, а не створюючи нові.

Спочатку викиди були скорочені до мінімуму з трьох найбільших джерел парникових газів: матеріалів, електроенергії й транспорту. Невелика кількість викидів, що залишилася, компенсується високоякісними вуглецевими кредитами, отриманими від природоохоронних проєктів.

Повідомляється, що ця «невелика кількість» становить від 7 до 12 кг на годинник.

Європа назвала заяву «підробкою»

Financial Times повідомляє, що використання терміну «вуглецево-нейтральний» щодо Apple Watch було відхилено Європейською організацією із захисту прав споживачів.

«Твердження про нейтральність викидів вуглецю є науково неточними та вводять споживачів в оману. Нещодавнє рішення ЄС заборонити заяви про вуглецеву нейтральність справедливо очистить ринок від таких фальшивих повідомлень, і Apple Watches не повинні бути винятком», – наголосила Financial Times Монік Гойенс, генеральний директор BEUC.

Робота організації полягає в захисті прав споживачів у всій Європі. BEUC є головною групою для 45 незалежних споживчих організацій із 31 країни.

Тим не менш, було визнано, що Apple випереджає більшість компаній у скороченні викидів від годинників – на 81% порівняно з виробництвом 2015 року.

Європейський Союз нещодавно оголосив про плани заборонити твердження про вуглецевий нейтралітет у маркетингових матеріалах (тобто, у рекламі), якщо вони ґрунтуються на компенсаціях (це якраз випадок Apple). Вуглецево-нейтральним зможе називатися лише товар, при виробництві якого взагалі не продукується викидів парникових газів.

Заборона ще не прийнята, але наразі очікується, що вона набуде чинності у 2026 році.

Раніше ProIT повідомляв, що Apple розробляє iPad Air та iPad mini з OLED-дисплеєм. Лінійка iPad Pro з OLED-дисплеями може зʼявитися у 2024 році.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.