ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Час переходити на Wi-Fi 7?

author avatar ProIT NEWS

Незважаючи на вартість мережевого обладнання Wi-Fi 7, є кілька причин придбати маршрутизатор зараз і водночас кілька причин почекати, поки витрати зменшаться, вважають експерти How To Geek.

Чому вам варто оновити маршрутизатор до Wi-Fi 7?

Вам потрібен мультигігабітний інтернет-план

Якщо ви плануєте перейти на мультигігабітний план, маршрутизатор Wi-Fi 7 ідеально доповнить ваш широкосмуговий зв’язок завдяки більшій швидкості передачі даних і меншій затримці. Wi-Fi 6E вже ледве встигає за гігабітним оптоволокном, тому вам потрібен Wi-Fi 7, якщо не бажаєте замість нього встановити Ethernet.

Як і Wi-Fi 6E, Wi-Fi 7 використовує діапазон 6 ГГц для забезпечення надшвидкого підключення до підтримуваних пристроїв.

Завдяки новому каналу 320 МГц він може працювати навіть швидше, ніж Wi-Fi 6E у діапазоні 6 ГГц. Однак високі швидкості Wi-Fi 7 не обмежуються діапазоном 6 ГГц. Діапазони 2,4 ГГц і 5 ГГц також матимуть вищу швидкість на маршрутизаторі Wi-Fi 7.

Наприклад, TP-Link Archer BE800 теоретично здатний забезпечувати швидкість 5760 Мбіт/с і 1376 Мбіт/с у діапазонах частот 5 ГГц і 2,4 ГГц відповідно. TP-Link Archer AXE300, один із найкращих маршрутизаторів Wi-Fi 6E, може керувати лише 4804 Мбіт/с та 1148 Мбіт/с у діапазонах частот 5 ГГц та 2,4 ГГц відповідно.

Ви використовуєте новітні технології

Деякі смартфони і ноутбуки вже доступні з Wi-Fi 7. Отже, якщо ви вже зібрали пристойний перелік пристроїв, які підтримують Wi-Fi 7, то придбання маршрутизатора Wi-Fi 7 може мати сенс.

Серед багатьох фантастичних функцій Wi-Fi 7 підтримує функцію Multi-Link, яка може динамічно перемикатися між діапазонами або використовувати всі три діапазони одночасно для забезпечення кращої якості та надійності з’єднання, чого ви не отримаєте з маршрутизаторами попереднього покоління.

Також маршрутизатори Wi-Fi 7 краще справляються із перешкодами та можуть відрізати частини каналу, які мають перешкоди, замість того, щоб виключати весь канал.

Ваша домашня мережа перевантажена

Старі маршрутизатори Wi-Fi можуть бути перевантажені зростаючою кількістю Інтернету речей і розумних домашніх пристроїв. Однак маршрутизатор Wi-Fi 7 може підключатися до багатьох пристроїв без перевантаження.

Звичайно, ви не зможете отримати від нього максимальну користь, доки у вас не буде значної кількості пристроїв Wi-Fi 7, але загальне підключення все одно покращиться.

Чому варто почекати з оновленням?

У вас гігабітний або повільніший Інтернет

Wi-Fi 7 чудовий, але додавання маршрутизатора Wi-Fi 7 до гігабітного або субгігабітного з’єднання – просто надмірність, і в кінцевому підсумку ви тільки заплатите більше. Будь-який хороший маршрутизатор Wi-Fi 6 або 6E підійде для вашого підключення до Інтернету.

Можна дочекатися зниження цін на маршрутизатори Wi-Fi 7. До того часу ви, ймовірно, матимете кілька пристроїв Wi-Fi 7 і, можливо, навіть будете готові перейти на мультигігабітне з’єднання. Навіть без мультигігабітного з’єднання маршрутизатор Wi-Fi 7 матиме сенс через кілька років, коли ціни будуть нижчими.

У вас уже є маршрутизатор Wi-Fi 6 або Wi-Fi 6E

Маршрутизаторів Wi-Fi 6 і Wi-Fi 6E буде більш ніж достатньо для більшості користувачів у ​​2024 році. Якщо у вас уже є такий, не потрібно оновлювати його без певної причини.

Маршрутизатори Wi-Fi 6E можуть легко працювати з гігабітним з’єднанням. Вони включають діапазон 6 ГГц, щоб отримати незавантажений трафік даних, якщо у вас є пристрої, сумісні з Wi-Fi 6E.

Крім того, якщо ви все ще використовуєте маршрутизатор Wi-Fi 5, оновлення до маршрутизатора Wi-Fi 6E має більше сенсу, аніж вибір маршрутизатора Wi-Fi 7.

У вас є застарілі пристрої зі старішою бездротовою безпекою

Сучасні маршрутизатори Wi-Fi, особливо з новими стандартами Wi-Fi, як правило, відмовляються від старих бездротових засобів безпеки та шифрування. Маршрутизатори Wi-Fi 7 не підтримують WEP, а деякі навіть не підтримують WAP на SSID для діапазону 5 ГГц.

Отже, розумніше почекати, доки ви зможете оновити застарілі пристрої або створити для них альтернативні умови підключення.

Так само, якщо у вас є застарілі пристрої з безпекою WAP, які ви поки що не можете оновити, переконайтеся, що вони сумісні з новим маршрутизатором Wi-Fi 7, перш ніж розміщувати замовлення.

Нагадаємо, що Cisco та Intel розширюють партнерство у сфері застосування Wi-Fi 7.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.