ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Чипи Samsung HBM не пройшли тести NVIDIA?

author avatar ProIT NEWS

Як повідомляють джерела Reuters, нові чипи пам'яті з високою пропускною здатністю (HBM) ще не пройшли тести NVIDIA для використання у процесорах ШІ через проблеми з тепловиділенням та енергоспоживанням.

Проблеми стосуються чипів Samsung HBM3, які є стандартом HBM четвертого покоління і який зараз найчастіше використовується у графічних процесорах (GPU) для ШІ, а також чипів HBM3E п’ятого покоління, які південнокорейський технологічний гігант і його конкуренти виводять на ринок цього року.

У Samsung прокоментували Reuters, що HBM – це налаштований продукт пам’яті, який потребує процесів оптимізації відповідно до потреб клієнтів, додавши, що компанія оптимізує свої продукти шляхом тісної співпраці з клієнтами.

Також Samsung наполягає, що заяви про збої через тепло та енергоспоживання не відповідають дійсності й що тестування пройшло гладко і за планом.

HBM – це тип динамічної пам’яті з довільним доступом або стандарт DRAM, уперше створений у 2013 році. Чипи в ньому розташовані вертикально, щоб заощадити простір і зменшити енергоспоживання. Це допомагає обробляти величезні обсяги даних, створених складними програмами ШІ.

Оскільки попит на складні графічні процесори різко зріс на тлі буму генеративного ШІ, то зріс і попит на HBM.

Співпраця з NVIDIA, яка контролює до 80% світового ринку GPU для програм ШІ, розглядається як ключ до майбутнього зростання для виробників HBM як з точки зору репутації, так і з точки зору прибутку.

Samsung намагається пройти тести NVIDIA для HBM3 і HBM3E з минулого року, повідомили три джерела. Відомо, що результати нещодавнього невдалого тесту для 8-шарових і 12-шарових чипів HBM3E від Samsung були отримані у квітні.

Не було відразу зрозуміло, чи можна легко вирішити ці проблеми, але інсайдери зауважили, що невиконання вимог NVIDIA посилило занепокоєння в галузі та серед інвесторів.

Раніше ми повідомляли, що Samsung створила дослідницьку лабораторію, присвячену розробці нового типу чипа для наступної ітерації штучного інтелекту. Це ШІ, який начебто розумніший за людину.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.