ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Дія стане open-source продуктом

author avatar ProIT NEWS

Уряд України ухвалив постанову, яка дозволяє відкрити код застосунку Дія, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Це означає, що будь-який розробник із будь-якої точки світу зможе вивчити код, документацію та розробляти власні сервіси, які підходять до застосунку.


«Весь світ зосереджує увагу на open-source продуктах. Основна перевага – будь-який розробник із будь-якої точки світу зможе вивчити документацію й почати розробляти свої додаткові сервіси або мікросервіси, які підходитимуть до застосунку», – заявив посадовець.

За словами Федорова, завдяки відкритому коду і документації Україна зможе швидко експортувати Дію в інші країни. Open-source продукти – це про прозорість, що також буде хорошим сигналом для наших партнерів, наголосив він.

За його посадовця, топові світові продукти працюють на відкритому коді. Зокрема, на основі естонського застосунку з відкритим кодом X-Road українські розробники побудували систему «Трембіта», яка відповідає за швидкий обмін даними між реєстрами.

Також важливо, що IT-спільнота зможе зрозуміти, як працює Дія, проаналізувати код та особливості архітектури застосунку. А ще розробники зможуть запропонувати зміни чи покращення, які розгляне наша команда.

За словами міністра, Дія буде першим застосунком із відкритим кодом.

«Відкривши код, звісно, ніхто не зможе отримати доступ до реєстрів та особливостей шифрування Дії», – наголосив Михайло Федоров.

Нагадаємо, що нещодавно у Мінцифри презентували новий дизайн і нові функції застосунку Дія.

Читайте також на ProIT: Дія «лягає» при 15 тисячах запитів на секунду, monobank же витримує у 400 разів більше.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.