ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Онлайн-шлюб через відеозв’язок і ніяких повісток: нові послуги у Дії

author avatar ProIT NEWS

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі національного телемарафону новин розповів про нові послуги, які з’являться у державному застосунку Дія. Разом з тим, очільник Мінцифри запевнив, що ані повісток, ані виборів у застосунку не буде.

Зокрема, посадовець анонсував найближчим часом запуск послуги укладання онлайн-шлюбу дистанційно, через відеозв’язок. Він не став розкривати деталі нового сервісу, але наголосив, що послуга буде безпечною і міститиме кілька етапів верифікації.

«Я не буду робити спойлери, але там буде багато цікавих елементів цього процесу. Це буде унікально для всього світу. Це дасть можливість нашим військовим одружуватися дистанційно. Це важливий крок», – заявив Михайло Федоров.

Зазначимо, що можливість подати заяву на реєстрацію шлюбу онлайн у сервісі з’явилася в лютому 2023 року.

Окрім того, Мінцифри вже в лютому планує відкрити код Дії, завдяки чому розробники з усього світу зможуть подивитися, як функціонує застосунок.

«Це з точки зору відкритості, прозорості й технологічності взагалі дуже важливий крок. Ми над ним довго працювали. І у Дії буде відкритий код. Тобто розробники з усього світу зможуть подивитися, як функціонує Дія», – додав Михайло Федоров.

Очільник міністерства також анонсував покращення технічних можливостей порталу Дія.

Крім того, Федоров розповів, що в Дії планують найближчим часом запустити кабінет пацієнта, щоб люди могли швидко отримували інформацію, коли записуються до лікаря, про рецепти тощо.

Михайло Федоров також запевнив, що наступного року під час національного відбору на міжнародний пісенний конкурс «Євробачення» застосунок буде готовий до голосування кількох мільйонів користувачів і відповідного навантаження.

Так, цьогоріч під час глядацького голосування в Дії через велику кількість користувачів у застосунку стався збій, у зв’язку з чим голосування вимушено продовжили на добу.

Нагадаємо, що електронний сервіс державних послуг Дія запустили 6 лютого 2020 року. У нього входять однойменний мобільний застосунок і портал із публічними послугами. Зараз Дія пропонує понад 130 онлайн-сервісів та можливість оформлення 14 цифрових документів.

Раніше ProIT повідомляв, що Дія «лягає» при 15 тисячах запитів на секунду, monobank витримує у 400 разів більше.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.