ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Ілон Маск подав до суду на OpenAI та Сема Альтмана за зраду некомерційної місії штучного інтелекту

author avatar ProIT NEWS

Ілон Маск подав до суду на OpenAI, його співзасновників Сема Альтмана та Грега Брокмана через порушення угод, повідомляє Tech Crunch.

Маск стверджує, що Альтман і Брокман переконали його допомогти заснувати та профінансувати стартап у 2015 році, пообіцявши, що це буде некомерційна організація, зосереджена на протидії конкурентній загрозі з боку Google. Засновницька угода вимагала від OpenAI зробити свою технологію вільно доступною для громадськості.

У позові, поданому до суду в Сан-Франциско 29 лютого, йдеться про те, що OpenAI, найдорожчий у світі ШІ-стартап, перетворився на комерційну модель після того, як Microsoft інвестувала мільярди в нього.

«OpenAI. Inc. перетворилася на де-факто дочірню компанію із закритим кодом найбільшої технологічної компанії у світі Microsoft. Під керівництвом нового борду OpenAI не просто розробляє, але фактично вдосконалює AGI, щоб максимізувати прибуток для Microsoft, а не на користь людства. Це була груба зрада Установчого договору», – йдеться в позові.

У позовній заяві стверджується, що Маск пожертвував понад $44 мільйони некомерційній організації у період із 2016 року до вересня 2020 року і протягом перших кількох років він був найбільшим спонсором в OpenAI. У 2018 році, коли Маск вийшов зі складу ради директорів, він отримав пропозицію отримати частку в комерційному підрозділі стартапу, але відмовився прийняти її через принципову позицію.

У позові також йдеться про тісний зв’язок між Microsoft і OpenAI, посилаючись на нещодавнє інтерв’ю генерального директора Microsoft Сатьї Наделли.

Наприкінці минулого року Наделла заявив, що якщо OpenAI зникне завтра, то у нас є всі права інтелектуальної власності та всі можливості. У нас є люди, у нас є обчислення, у нас є дані, у нас є все. Ми під ними, над ними, навколо них. Позов представляє це як доказ того, що OpenAI рішуче служить інтересам Microsoft.

Позов також стосується самого GPT-4 OpenAI, який, за словами Маска, є AGI – штучним інтелектом, інтелект якого є рівним, якщо не вищим, ніж людський інтелект.

Маск стверджує, що OpenAI та Microsoft неправомірно ліцензували GPT-4, незважаючи на домовленості, що можливості AGI OpenAI залишаться присвяченими людству.

За допомогою судового позову Маск прагне змусити OpenAI дотримуватися своєї початкової місії та заборонити монетизувати технології, розроблені некомерційною організацією на користь керівників OpenAI або таких партнерів, як Microsoft.

Позивач також вимагає, щоб суд постановив, що системи штучного інтелекту, такі як GPT-4 й інші моделі, які розробляються, є штучним загальним інтелектом, який виходить за межі ліцензійних угод.

Маск вимагає й звітності та повернення пожертвувань, призначених для фінансування суспільно орієнтованих досліджень, якщо суд визнає, що технологія тепер працює для приватної вигоди.

Нагадаємо, що X, соціальна мережа, яка належить Маску, минулого року запустила Grok – конкурента ChatGPT.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.