ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

OpenAI випустить GPT-5 вже цього літа

author avatar ProIT NEWS

OpenAI, розробник ChatGPT, планує презентувати наступну версію своєї моделі ШІ вже в середині цього року – ймовірно, влітку. Про це повідомляє Business Insider з посиланням на анонімні джерела.

Деякі корпоративні клієнти вже отримали демонстрації нової моделі та пов’язаних із нею покращень для інструменту ChatGPT.

Як розповів один із керівників компанії, який нещодавно мав змогу випробувати GPT-5, модель справді хороша. Набагато краща за попередні моделі.

За його словами, розробники натякнули на інші, поки що невідомі можливості мовної моделі. Зокрема, здатність керувати іншими агентами штучного інтелекту від OpenAI для автономного виконання завдань.

Однак видання зазначає, що точна дата випуску нової моделі ще не визначена, тому плани можуть змінитися.

Наразі OpenAI продовжує навчання GPT-5. До публічного релізу модель ще має пройти внутрішнє тестування безпеки та додаткові перевірки, під час яких співробітники й сторонні експерти оцінюватимуть її роботу, щоб виявити потенційні проблеми.

Зазначимо, що основним джерелом доходу OpenAI є продаж ліцензій корпоративним клієнтам, яким пропонують розширену версію ChatGPT для їхньої роботи.

Останнє велике оновлення ChatGPT вийшло рік тому. Модель GPT-4 була заявлена як набагато швидша і точніша у відповідях, аніж попередня модель GPT-3.

У 2023 році OpenAI випустила GPT-4 Turbo, намагаючись виправити проблему «лінощів» ШІ, оскільки модель інколи відмовлялася реагувати на запити.

На кількох форумах Reddit користувачі скаржилися на погіршення якості відповідей ChatGPT після переходу на GPT-4. За словами інсайдерів, в OpenAI сподіваються, що GPT-5 стане надійнішою і вразить як звичайних користувачів, так і корпоративних клієнтів.

Свого часу генеральний директор OpenAI Сем Альтман розповів, що після оновлення спектр того, що може робити генеративний штучний інтелект, значно розшириться. Зокрема, ChatGPT навчиться працювати з відео.

Раніше ProIT повідомляв, що ChatGPT навчився зачитувати свої відповіді вголос.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.