ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Як перевірити швидкість VPN

author avatar ProIT NEWS

VPN – це чудовий спосіб захистити вашу конфіденційність і зберегти анонімність вашої діяльності в режимі онлайн. На жаль, VPN також мають тенденцію сповільнювати підключення до Інтернету під час використання.

Це зводиться до самої природи роботи VPN. Під час підключення до VPN ваші дані перенаправляються через сервер(и) VPN і шифруються. Цей процес може негативно вплинути як на швидкість вашого з’єднання, так і на затримку. PC World поділився інформацією, як перевірити швидкість VPN.

Щоб отримати гарне уявлення про те, наскільки повільніше ваше з’єднання під час використання VPN, важливо встановити базовий рівень. Це означає, що вам спочатку потрібно буде перевірити швидкість Інтернету, відключившись від VPN.

Найкращий спосіб зробити це – скористатися сайтом на зразок speedtest.net, яким керує аналітична компанія Ookla.

Крім того, ви можете використовувати fast.com від Netflix, але SpeedTest є найпопулярнішим і вважається галузевим стандартом.

SpeedTest

Переконайтеся, що ви відключені від VPN, а потім перейдіть на вебсайт SpeedTest. Відкривши вебсайт, натисніть кнопку «Go», щоб розпочати тест. Він почне вимірювати вашу швидкість завантаження.

SpeedTest

Коли тест завершиться, ви зможете побачити швидкість завантаження, а також пінг – затримку підключення.

Далі можна перевірити швидкість під час підключення до VPN. Підключіться до VPN і сервера на ваш вибір. Для цього тесту було використано ExpressVPN.

Відкрийте SpeedTest ще раз і натисніть кнопку «Go», щоб перевірити ваше нове підключення.

SpeedTest

Після завершення другого тесту ви можете порівняти результати між базовою швидкістю Інтернету та швидкістю під час підключення до VPN. Важливо зазначити, що ці швидкості можуть змінюватися досить часто. Іноді це залежить від низки факторів.

Що означають швидкості завантаження та пінг?

Швидкість завантаження є найважливішим фактором, який слід враховувати для більшості користувачів Інтернету. Цей параметр визначає, наскільки швидко ви можете переглядати вебсторінки у режимі онлайн. Якщо ваша VPN суттєво впливає на швидкість завантаження, ви помітите зниження цих основних дій в Інтернеті.

Пінг (ping), або затримка – це час, потрібний для передачі даних між пристроями або серверами в мережі. Ваш пінг особливо важливий, якщо ви граєте в онлайн-ігри, оскільки він впливатиме на те, наскільки швидко ваші команди чи дії у грі передаються через ваше з’єднання.

Що впливає на швидкість VPN?

Є багато факторів, які можуть впливати на вашу швидкість у будь-який момент під час підключення до VPN. Найпоширенішими причинами зазвичай є відстань між вами та сервером, поточне навантаження на цей сервер і спосіб шифрування ваших даних через VPN.

Відстань до сервера VPN

Відстань між вашим пристроєм і сервером VPN, як правило, є основним фактором, коли йдеться про швидкість. Під час надсилання сигналів через Інтернет ці дані містяться в пакетах, які мають пройти фізичний шлях до сервера з вашого пристрою.

Сервер, який знаходиться далі, потребує більше часу для зв’язку, аніж сервер поблизу. Хороший спосіб перевірити це – підключитися до двох різних серверів у різних часових поясах і провести тест швидкості з обома. Швидше за все, сервер, який знаходиться далі, працюватиме повільніше, якщо всі інші фактори рівні.

Завантаження сервера VPN

Сервери VPN можуть обробляти дуже багато інформації в будь-який момент. Кожен, хто використовує сервер цієї VPN одночасно з вами, використовуватиме ресурси сервера. Якщо сервером одночасно користується багато людей, особливо в години пік, то сервер VPN обов’язково сповільниться через весь трафік.

На щастя, більшість сучасних VPN використовують сервери високої потужності, які можуть обробляти великі обсяги трафіку. Однак навіть із цими серверами ви, ймовірно, помітите падіння швидкості в години пік.

Шифрування VPN

Шифрування також може бути фактором, що впливає на швидкість з’єднання з VPN, хоча зазвичай меншою мірою.

Чим безпечніший шифр шифрування, тим довше VPN зашифровує дані. Однак навіть із надпотужним галузевим стандартом шифрування AES-256 сучасна інфраструктура VPN може шифрувати ці дані настільки швидко, що це навряд чи істотно вплине на загальну швидкість.

Як вибрати найшвидший VPN і підключення

Якщо VPN надає багато серверів, то ви зможете знайти принаймні один, який забезпечує пристойну швидкість.

Далі ви можете подивитися на серверну мережу VPN. Інформація про сервери VPN є конфіденційною, але загалом ви можете довіряти основним гравцям у наявності хороших мереж із серверами високої місткості. Зокрема, ExpressVPN, NordVPN і Surfshark мають чудові мережі з великою кількістю серверів на вибір.

Нарешті, для більш досвідчених користувачів можна вибрати VPN зі швидкими параметрами протоколу. До них належать OpenVPN, WireGuard та IKEv2 або навіть власні протоколи, такі як Lightway від ExpressVPN і NordLynx від NordVPN. Просто будьте обережні, оскільки різні протоколи мають переваги та недоліки щодо швидкості й безпеки.

Читайте також на ProIT: 5 найкращих VPN для перегляду Netflix, де б ви не були.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.