ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Intel домовилася з ASUS про виробництво NUC Mini PCs

author avatar ProIT NEWS

Компанія Intel уклала угоду з ASUS щодо «виробництва, продажу та підтримки» пристроїв NUC 10-13 поколінь, а також дала «зелене світло» на виробництво моделей NUC майбутнього покоління. Про це повідомляє Ars Technica.

Вказана ліцензійна угода не є ексклюзивною. Це означає, що Intel може також надати ліцензію на виробництво NUC іншим компаніям. Однак немає жодних ознак того, що Intel планує рухатися в цьому напрямі, оскільки на цей час компанія цілком задоволена тим, що ASUS використовує свої знання у сфері міні-ПК для бренду NUC.

«Наша команда розробників систем NUC створила унікальні продукти, які стимулювали інновації на ринку малого форм-фактора. Оскільки ми змінюємо свою стратегію, щоб дати змогу партнерам екосистеми продовжувати інновації та зростання продуктів NUC, то пріоритетом нині є забезпечення плавного переходу для наших клієнтів і партнерів. Я з нетерпінням чекаю, коли ASUS продовжить випускати унікальні продукти та підтримувати клієнтів наших систем NUC», – заявив Сем Гао, віцепрезидент Intel та генеральний менеджер Intel Client Platform Solutions.


Ця ліцензійна угода була укладена майже через тиждень після того, як Intel оголосила про припинення прямих інвестицій у NUC і, відповідно, прямих продажів споживачам.

Протягом останніх 11 років компанія Intel активно розвивала бренд NUC і допомагала популяризувати як міні-ПК, так і комп’ютери зі зменшеним форм-фактором, наприклад NUC 13 Extreme з підтримкою 3-слотових графічних карт. Але вже у жовтні минулого року генеральний директор Intel Пет Гелсінгер говорив про «активне зниження витрат і підвищення ефективності в усьому бізнесі для прискорення нашого цифрового майбутнього».

Посадовець не згадав конкретно про NUC, але сказав, що для «ефективного управління» капіталом своїх інвесторів Intel буде «вживати рішучих заходів щодо зниження витрат на виробництво й операційні витрати» для довгострокового зростання на ринку.

«Дякуємо, Intel, за вашу довіру у просуванні лінійки систем NUC. Я впевнений, що ця співпраця покращить наше бачення міні-ПК, значно розширивши нашу присутність у таких сферах, як ШІ й Інтернет речей, – сказав Джо Хсі, головний операційний директор ASUS. – Ми забезпечимо відмінні підтримку й обслуговування, яких очікують клієнти систем NUC».


У межах угоди з Intel ASUS створить новий бізнес-підрозділ під назвою ASUS NUC BU.

Раніше ProIT повідомляв, що Intel реструктуризує виробничий бізнес, щоб досягти виручки у розмірі $20 млрд.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.