ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

iPhone 15: Apple змінить Lightning на USB Type-C, щоб зекономити європейцям €250 млн на рік

author avatar ProIT NEWS

Наступні iPhone, які мають бути представлені найближчими тижнями, можуть мати функцію, якої ніколи не було в жодного iPhone, – універсальний зарядний порт.

Роз’єм USB Type-C замінить власний порт Apple – Lightning, який прикрашає нижню частину кожної моделі iPhone з 2012 року. Це той самий зарядний порт, який використовується майже на кожному ноутбуці, проданому за останні кілька років, а також на телефонах Android, iPad та інших гаджетах від Kindle до навушників, дронів і ковдр з підігрівом.

Ця зміна стане одним із найбільших покращень iPhone за останні роки для споживачів, йдеться в матеріалі CNBC.

«Користувачам iPhone більше не потрібно буде брати з собою два різні кабелі для телефона й інших гаджетів під час подорожі. Користувачі Android зможуть позичати зарядні пристрої у власників iPhone. Користувачі iPhone можуть позичити зарядні пристрої у будь-кого, хто користується новішим ноутбуком. Школи та підприємства можуть стандартизувати один тип зарядного пристрою для всього парку своїх пристроїв. USB-C може навіть дати змогу Phone отримати доступ до більш високої швидкості зарядки», – стверджує видання.

Поки що в Apple публічно не підтвердили, що iPhone 15 матимуть зарядний порт USB-C, і проігнорували запит про коментарі. Проте у CNBC впевнені, що зміни обов’язково відбудуться.

Річ у тім, що новий регламент, ухвалений Європейським Союзом минулого року, вимагає наявності портів USB-C на нових смартфонах до 2024 року. Apple навряд чи вироблятиме модель iPhone виключно для європейського ринку.

«Очевидно, що нам доведеться виконувати вимоги», – заявляв торік Грег Джосвіак, головний маркетолог Apple.

Переваги для споживачів, такі як зменшення «прив’язки» до одного виробника, допомогли сформувати аргументацію нових правил.

За оцінками ЄС, це правило може допомогти заощадити європейцям на зарядних пристроях €250 млн щороку. Також повідомлялося, що старі зарядні пристрої у регіоні становлять близько 11 тисяч тонн електронних відходів на рік.

Варто зазначити, що Apple виступала проти закону. У листі від 2021 року керівництво компанії заявило, що це регулювання перешкоджатиме майбутнім інноваціям у сфері зарядки, може вимагати передчасного вилучення пристроїв з ринку та може заплутати споживачів додатковою інформацією.

«Ми стурбовані тим, що регулювання, яке передбачає лише один тип роз’єму для всіх пристроїв на ринку, завдасть шкоди європейським споживачам, уповільнивши запровадження корисних інновацій у стандартах заряджання, включно з тими, що стосуються безпеки й енергоефективності», – йдеться в листі Apple.

Однак у ЗМІ лунають й інші версії: що насправді компанія використовуватиме новий роз’єм USB-C не у всіх, а тільки у найдорожчих моделях iPhone 15 Pro. Дві «молодші» версії збережуть роз’єм Lightning. Це нібито стане ще одним засобом стимулювання користувачів до купівлі дорожчих моделей.

Нещодавно інсайдер Маджин Бу поділився кількома зображеннями, що демонструють компоненти заряджання iPhone 15.

На зображеннях фігурують компоненти моделі iPhone 15 Plus. При цьому можна побачити чип 3LD3 виробництва Apple.

Хоча Маджин Бу не зовсім впевнений у функціональному призначенні цього чипа, він припускає, що його можна використовувати для шифрування передачі даних. Крім того, чип може використовуватися для обмеження потужності заряджання.

Раніше ProIT повідомляв, що iPhone змушений міняти батареї й робити редизайн. Згідно з правилом «портативної батареї» в ЄС не раніше 2027 року користувач повинен мати змогу самостійно вийняти та замінити батарею на своєму гаджеті.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.