ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Новий синтезатор Teenage Engineering: більше ніж іграшка, але менше ніж професійний інструмент

author avatar ProIT NEWS

Шведська технічна та дизайнерська компанія Teenage Engineering, яка допомагає створювати зовнішній вигляд таких пристроїв, як Playdate і Nothing Phone, а також неймовірно дорогих диктофонів, випускає свій новий музичний пристрій – синтезатор EP-133 KO II. Про це повідомляє The Verge.

EP-133 KO II – це щось на кшталт кращої версії Pocket Operator – надзвичайно крутого синтезатора Teenage Engineering за $59, випущеного у 2015 році.

Лінійка Pocket Operator стала величезним успіхом для Teenage Engineering. Зараз компанія продає широкий асортимент цих мінімалістичних музичних гаджетів, які дають змогу створювати та мікшувати музику будь-де.

EP-133 KO II коштують $299 і не є імпульсивною покупкою, але Девід Ерікссон, співзасновник Teenage Engineering і керівник апаратного забезпечення, сподівається, що пристрій сподобається користувачам. EP-133 KO II можна помістити десь між Pocket Operators та OP-1 – культовим синтезатором компанії вартістю $1400.

«Це був свого роду страховий проєкт, коли сталася криза чипів», – розповідає Девід Ерікссон.

Під час пандемії ланцюжки постачання були дуже обмежені, і навіть влітку 2022 року команда Teenage Engineering не змогла отримати деякі частини, необхідні для виготовлення інших синтезаторів компанії. Тому для експерименту та захисту від подальшого дефіциту команда змінила свій процес проєктування та фактично розмістила замовлення будь-яких частин, які вони могли знайти на ринку, на річну суму витрат, перш ніж фактично вирішити, як ці частини потім будуть поєднуватися.

Єдиним реальним планом на початку, каже Ерікссон, було створити більший Pocket Operator, який коштував би менше ніж $300. І команда створила EP-133 KO II. Сам пристрій – це панель кнопок, ручок і роз’ємів у вигляді гаджета з маленьким прямокутним екраном угорі. Ерікссон каже, що клавіші клацають «у стилі калькулятора бухгалтера», і вони чутливі до натискання.

Пристрій має 64 МБ пам’яті, що одночасно і мало, і багато. Очевидно, це не пам’ять комп’ютера, але її цілком достатньо для зберігання кількох пісень і деяких незавершених робіт.

«Цього достатньо. Ми вважаємо, що з такими речами ви повинні створювати музику і закінчувати свої пісні. Якщо ви пропонуєте занадто багато пам’яті, то начебто даєте користувачеві змогу закінчити пізніше», – зауважив Ерікссон.

Щоб допомогти вам створити ці пісні, EP-133 KO II має 999 слотів для різних семплів, внутрішній мікрофон для запису свого власного звуку, а також типовий широкий набір інструментів Teenage Engineering.

Близько половини пам’яті пристрою буде заповнено попередньо записаними семплами, треками барабанів та іншими звуками, на створення та збирання яких Ерікссон і його команда витратили місяці. Ви можете під’єднати його за допомогою кабелю USB-C або використати чотири батареї AAA.

Гаджет можна підключати до MIDI-пристроїв, до вашого комп’ютера або працювати практично з будь-чим із роз’ємом 3,5 мм.

Синтезатор із серією кабелів, що виходять зверху.

З точки зору створення музики EP-133 KO II є набагато більш потужним, ніж Pocket Operator. Ерікссон сподівається, що користувачі зможуть використовувати пристрій, щоб створювати цілі пісні. Teenage Engineering зробили деякі кнопки та ручки помаранчевими, щоб було легше їх знаходити під час діджеювання на темній сцені.

Водночас Ерікссон вважає, що це може бути простішим пристроєм для нових користувачів, ніж навіть Pocket Operator.

«Ми намагалися написати посібник для користувача, який ніколи не торкався синтезатора», – каже експерт.

Для компанії, відомої тим, що випускає ультрарозкішні продукти, доступні лише небагатьом і зрозумілі лише професіоналам, EP-133 KO II є поворотом до мейнстріму.

Раніше ми повідомляли, що Meta розробила новий ШІ-сервіс MusicGen. Він генерує музику на заданий текстовий опис, а також створює нові мелодії на основі наявних композицій.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.