ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Як ШI може вивести iOS 18 і macOS 15 на новий рівень

author avatar ProIT NEWS

Компанія Apple розгортає технологію штучний інтелект більш тонкими способами, ніж конкуренти. Якщо Microsoft, Amazon і Google повністю включили ШІ у свої продукти, то Apple обрала значно повільніший, якщо не сказати нехарактерний як для технічного гіганта підхід, який спровокував чимало критики за відставання від конкурентів.

Тим не менш, за чутками, компанія планує додати генеративні функції штучного інтелекту до своїх оновлень програмного забезпечення протягом наступного року. Про це повідомляє MacRumors.

Увага більшості людей, ймовірно, буде спрямована на Siri, але в iOS 18 і macOS 15 безперечно є й інші місця, де штучний інтелект може мати такий саме великий вплив, якщо не більший, на життя користувачів.

Фото для памяті

Фотографії регулярно редагуються, підправляються або покращуються чи то в рекламі, чи в Instagram. Протягом останніх кількох років Apple твердо спиралася на філософію, згідно з якою цифрові зображення більше стосуються нашої пам’яті: чи то у випадку однойменної функції, яка відкриває для нас колекції фотографій, чи їх розміщення в інших місцях, наприклад, у майбутньому застосунку Journal.

Отже, можливість розгортати генеративний штучний інтелект таким чином, щоб ми відчували любов до своїх спогадів. Скажімо, зафіксувати моргання на фотографії, зафарбувати випадкового перехожого або навіть з’єднати інші фотографії, щоб створити більш панорамне зображення. Це повністю відповідає філософії компанії: те, що ви бачите на знімку, – це те, як ви пережили момент.

Виведення нотаток на новий рівень

Застосунок Notes став невід’ємною частиною робочого процесу, де люди зберігають ідеї, невеликі фрагменти інформації, до яких потрібно повернутися згодом. Незважаючи на те, що Apple покращила певні елементи організації програми, додавши такі функції, як теги, покликання між нотатками та розумні папки, усе ще буває важко знайти серед нотаток саме те, що потрібно.

Не дивно, що сторонні служби нотаток, як-от Notion і NotebookLM від Google, інтегрували функції ШІ, щоб допомогти користувачу зрозуміти власний матеріал. Штучний інтелект може допомогти вийти за межі простого пошуку, аналізуючи та синтезуючи вашу власну інформацію, даючи вам змогу більш ефективно і творчо запитувати ці дані.

«Можливість запитати Notes, куди я поклав цю ідею про потяг або ще краще, куди я поклав усі свої ідеї про потяги, може бути неймовірно корисною для об’єднання різнорідних тем, навіть якщо я забуваю їх нотувати. Навіть більше: якби застосунок міг вийти в Інтернет і, скажімо, знайти додаткові матеріали та ресурси, які доповнюють дослідження та ідеї, які я вже записав. Це потенційно може перетворити Notes із простого, але потужного інструменту документації на щось схоже на власного особистого помічника-дослідника», – йдеться в матеріалі MacRumors.

Покажіть свою iWork

Окрім вбудованих функцій і програм на своїх платформах, Apple має низку інших програм, у яких ШІ може бути корисним: починаючи від аудіопрограм, таких як Logic і GarageBand, і закінчуючи програмуванням у Xcode.

Генеративний ШI-поштовх від Apple може добре служити як функція виділення для оновлень пакету iWork. Pages, Numbers і Keynote – дуже хороші інструменти у своїх категоріях, навіть якщо вони часто затьмарені пропозиціями від Microsoft і Google.

Мати помічника із ШІ, який допомагає  генерувати інформацію та контент, було б справді корисно. Особливо у випадку із застосунком Numbers.

«Можливість переглянути свою електронну таблицю бюджету та просто сказати: «Покажи мені, скільки я витратив на потокові послуги за останні 12 місяців», заощаджує мені час на створення складної формули. Додайте до цього фірмовий акцент Apple на конфіденційності та наголошенні на обчисленнях на пристрої, і я ще більше задоволений ідеєю, що мені не потрібно довіряти всю свою інформацію службі у хмарі», – зазначає MacRumors.

Зрештою, це одна з найбільших потенційних переваг Apple, яка додає штучний інтелект до свого програмного забезпечення: ШІ допомагає відкрити функції та можливості, про існування яких пересічний користувач навіть не підозрює.

Раніше ми повідомляли, що Apple планує представити «розумнішу» Siri наступного року.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.