ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Samsung запускає генеративну модель штучного інтелекту для своїх пристроїв. Раніше, ніж Apple

author avatar ProIT NEWS

Samsung Electronics представила нову модель генеративного штучного інтелекту. Програмне забезпечення незабаром з’явиться на пристроях компанії, повідомляє CNBC.

За інформацією Mashable, після того, як розробники Samsung випадково злили конфіденційні дані, використовуючи ChatGPT для написання коду, Samsung заборонила використання ChatGPT на пристроях компанії та почала створювати власний генеративний інструмент ШІ для внутрішнього використання співробітниками. Тепер компанія представляє власну LLM для громадськості.

У Samsung заявили, що їхня модель штучного інтелекту Samsung Gauss названа на честь Карла Фрідріха Гаусса, «легендарного математика, який створив теорію нормального розподілу, основу машинного навчання та штучного інтелекту».

Samsung Gauss має низку функцій:

• Samsung Gauss Language є генеративною мовною моделлю, яка може допомагати створювати електронні листи та перекладати контент, а також «покращувати споживчий досвід, забезпечуючи розумніший контроль пристроїв після інтеграції у продукти».

• Samsung Gauss Code дає змогу власним розробникам програмного забезпечення швидко писати код.

• Samsung Gauss Image може генерувати або редагувати зображення.

«Samsung Gauss наразі використовується для підвищення продуктивності співробітників, але найближчим часом буде доданий до різноманітних застосунків продуктів Samsung, щоб забезпечити новий досвід роботи з користувачами», – йдеться у пресрелізі компанії.

Samsung може стати одним із перших виробників телефонів у світі, який запровадить генеративний штучний інтелект у своїх пристроях. Даніель Араухо, віцепрезидент мобільного бізнесу компанії, раніше повідомляв про плани, що генеративна технологія штучного інтелекту буде доступною для клієнтів вже наступного року.

Apple, найбільший конкурент Samsung у сфері смартфонів, ще не анонсував власний генеративний продукт ШІ. Генеральний директор компанії Тім Кук торік заявив, що технологічний гігант «веде роботу» над генеративним ШІ, але відмовився надати більше подробиць.

Раніше ми писали про новий застосунок Samsung Food – «харчовий штучний інтелект», який об’єднує різні аспекти розумного приготування їжі: рецепти, саму їжу та кухонне приладдя.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.