ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Tails 6.0 Anonymous OS запускається на основі Debian 12 Bookworm

author avatar ProIT NEWS

Розробники дистрибутиву GNU/Linux, орієнтованого на безпеку Tails на базі Debian, спрямованого на збереження конфіденційності й анонімності в Інтернеті, оголосили про тестування наступного великого випуску, Tails 6.0, заснованого на Debian Bookworm. Про це повідомляє 9to5 linux.com.

Поточна серія Tails 5 заснована на Debian GNU/Linux 11 Bullseye, тому настав час оновити до найновішої серії операційних систем Debian, Debian GNU/Linux 12 Bookworm, який також включає нове робоче середовище GNOME, GNOME 43.

Крім того, що Tails 6.0 буде оновлено на Debian Bookworm, Tails 6.0 міститиме кілька нових функцій. Зокрема, захист від зловмисних USB-пристроїв завдяки новому механізму, який ігнорує будь-які USB-пристрої, підключені до комп’ютера, коли екран заблоковано. Нові USB-пристрої можна використовувати, лише коли екран розблоковано.

Ще однією новою функцією, яку слід очікувати в Tails 6.0, є можливість автоматичного монтування зовнішніх пристроїв, а також можливість розблокувати пристрій зберігання, якщо він містить зашифрований розділ.

Завдяки оновленню до серії робочих середовищ GNOME 43, Tails 6.0 також запропонує функції темного режиму й нічного режиму, а також спрощує створення знімків екрана і трансляцію екрана за допомогою вбудованого інструменту створення знімків екрана GNOME.

Крім того, Tails 6.0 буде оснащено оновленою функцією Persistent Storage, яка тепер генерує запропоновані парольні фрази каталонською, німецькою, італійською, португальською та іспанською мовами, а також оновленим клієнтом електронної пошти Mozilla Thunderbird, який пропонує спрощену конфігурацію облікових записів Gmail.

Звичайно, більшість програмного забезпечення, включеного в Tails 6.0, буде оновлено до останніх версій зі сховищ Debian Bookworm. Розробники Tails планують офіційно випустити Tails 6.0 27 лютого 2024 року.

До того часу ви можете протестувати попередню версію, завантаживши ISO або USB зі сторінки оголошень про випуск.

Раніше ми повідомляли, що ОС Raspberry Pi тепер базується на Debian Bookworm і підтримує Raspberry Pi 5.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.