ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Threads офіційно починає тестувати інтеграцію ActivityPub та стає доступним в ЄС

author avatar ProIT NEWS

Генеральний директор Meta Марк Цукерберг оголосив, що компанія почала тестування показу публікацій із Threads на Mastodon та інших сервісах, що підтримують ActivityPub.

А також, із 14 грудня Threads стали доступні в Європейському Союзі, оголосив генеральний директор Марк Цукерберг. Запуск відбувся після дебюту сервісу в США та понад 100 інших країнах світу, у липні 2023 року. Але досі Threads не був доступний для 448 мільйонів людей, які проживають у ЄС, і компанія навіть заблокувала користувачам із ЄС доступ до платформи через VPN.

Цукерберг заявив, що робота Threads із сумісним стандартом «дасть людям більше вибору щодо того, як вони взаємодіють, і це допоможе контенту охопити більше людей». Він додав, що «досить оптимістично налаштований».

Як зазначає The Verge, приєднання до fediverse (децентралізованого світу соціальних медіа, що включає Mastodon, Pixelfed та інші служби, які взаємодіють через ActivityPub) було у списку завдань команди Threads із самого початку.

Очільник Instagram Адам Моссері заявляв виданню ще у липні, що децентралізація платформи є ключем до того, щоб зробити її більш привабливою й актуальною для нового покоління творців.

Цієї осені Марк Цукерберг повторив цю думку: «Я вважаю, що чим більше існує сумісність між різними службами й чим більше контенту може передаватися, тим кращими можуть бути всі служби».

У серпні Threads дозволив користувачам підтверджувати обліковий запис через Mastodon, що не є функцією децентралізації, але принаймні є ознакою доброї волі щодо fediverse.

Однак схоже, що цей тест охоплює лише одну невелику частину об’єднаної соціальної мережі: ви не зможете публікувати повідомлення з Mastodon у Threads, а також переміщувати свій обліковий запис між службами. Але тест принаймні ще раз підтверджує відданість Meta ActivityPub і тому, що вона є частиною ширшої відкритої соціальної мережі.

Раніше ProIT повідомляв про нову функцію у Threads: тепер користувачі можуть приховувати свої публікації в Instagram і Facebook.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.