ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Франція вимагає від Apple відкликати iPhone 12 через високий рівень радіочастотного випромінювання

author avatar ProIT NEWS

Французьке Національне агентство частот (ANFR) попросило Apple вилучити смартфони iPhone 12 із французького ринку, оскільки пристрій випромінює радіочастотну енергію, яка перевищує межі, дозволені для поглинання людським тілом. Про це повідомляє Bleeping Computer.

Агентство перевірило понад 140 мобільних пристроїв від різних виробників, щоб отримати інформацію про відповідність значенням питомого коефіцієнта поглинання (SAR – specific absorption rate).

SAR – це показник швидкості поглинання радіочастотного випромінювання організмом (у цьому випадку це мобільний телефон).

Багато регуляторних органів у всьому світі встановлюють обмеження безпеки для рівнів SAR, щоб гарантувати, що споживачі можуть користуватися своєю електронікою, особливо мобільними телефонами, із мінімізованим ризиком.

Федеральна комісія зі зв’язку США (FCC) встановила обмеження SAR до 1,6 Вт/кг, тоді як Рада Європейського Союзу рекомендувала обмеження 2,0 Вт/кг для тканин тіла та 4,0 Вт/кг для більш чутливих частин тіла, таких як руки та зап’ястя.

В ANFR стверджують, що нещодавно провели вимірювання 141 телефона, доступного на французькому ринку, уклавши контракт з акредитованою лабораторією. Було виявлено, що значення SAR для кінцівок в iPhone 12 становить 5,74 Вт/кг, що перевищує ліміт 4,0 Вт/кг на 43,5%.

Тому агентство вимагає від Apple вилучити всі пристрої iPhone 12 із французького ринку і вжити необхідних заходів, щоб привести їх у відповідність із європейськими правилами.

Якщо компанія не зможе усунути перевищення рівня SAR, агентство погрожує примусово відкликати продукт, тому поточні власники iPhone 12 повинні будуть повернути їх постачальнику й отримати заміну.

«ANFR вимагало від Apple вилучити iPhone 12 із французького ринку з 12 вересня 2023 року, оскільки вимірювання показують, що питома швидкість поглинання (SAR) перевищує встановлені обмеження», – зазначили в Agence Nationale des Fréquences.
«ANFR очікує, що Apple застосує усі доступні засоби, щоб вирішити це питання. Нездатність виконати вимоги призведе до відкликання обладнання, яке вже було надано споживачам», – додали в агентстві.

В ANFR зазначили, що вимірювання SAR для тіла користувача iPhone 12 знаходиться в межах ліміту, менше 2,0 Вт/кг.

Зменшити значення SAR для вже випущеного телефона є складною справою, оскільки фізичні властивості та дизайн пристрою були остаточно визначені, тому додавати або змінювати матеріали екранування практично неможливо.

Однак Apple може знизити SAR на iPhone 12 за допомогою оновлення програмного забезпечення або прошивки, що регулює алгоритми роботи телефона, які керують рівнями потужності пристрою під час різних операцій і за необхідності зменшують випромінювання.

Також слід зазначити, що Apple щойно випустила iPhone 15, тож модель, про яку йдеться, вже застаріла на три покоління і більше не доступна для покупки на вебсайті Apple.

Проте споживачі все одно можуть придбати його у сторонніх роздрібних продавців у новому чи відремонтованому стані.

Журналісти Bleeping Computer звернулися до Apple за коментарем, але заява була недоступна.

Раніше ми повідомляли: Apple займає 5 із 10 позицій у списку найбільш продаваних смартфонів цього року – дослідження.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.