ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Новий екран, титановий корпус і підвищення цін: чого очікувати від лінійки iPhone 15

author avatar ProIT NEWS

До презентації iPhone 15 і годинників наступного покоління залишилися лічені тижні. Нова лінійка стане ще одним кроком до мрії, пише Марк Гурман у своєму блозі в Bloomberg.

Дизайнери Apple Inc. давно мріяли про iPhone, який справді буде повністю екранним – без рамок навколо дисплея та вирізів для камер чи датчиків. Випустивши iPhone 15 цієї осені, Apple зробить ще один крок до цієї мети.

Марк Гурман стверджує, що моделі iPhone 15 Pro отримають тонші рамки, ніж їхні попередники, завдяки новій технології виробництва, яка називається low-injection pressure over-molding, або LIPO.

Очікується, що нова технологія дасть змогу зменшити рамки навколо дисплеїв iPhone 15 Pro і Pro Max приблизно до 1,5 мм із 2,2 мм у нинішніх моделях. Стандартні моделі iPhone 15 замінять виріз на Dynamic Island.

Крім нових екранів, лінійки iPhone 15 і iPhone 15 Pro отримають низку інших нових функцій, що стане найбільшим оновленням відтоді, як пристрій додав можливість використання 5G три роки тому.

iPhone 15 і 15 Plus виглядатимуть як поточні моделі, але додадуть серйозні покращення камери та чип A16 із лінійки iPhone 14 Pro. Вони також замінять поточний роз’єм Lightning на USB-C.

Крім нової технології дисплея, ось чого очікувати від iPhone 15:

  • Моделі Pro отримають новий дизайн, замінивши блискучі краї із неіржавної сталі, на яких можна залишити відбитки пальців, на титан. Apple давно намагається додати титан в iPhone. Використання цього металу у годинниках показало можливість його використання і для пристроїв більшого розміру.
  • У дизайні моделей Pro залишається матове скло задньої панелі, але краї, що з’єднують бічні та передні частини, тепер менш гострі, ніж раніше.
  • Внутрішня частина iPhone 15 Pro перероблена відповідно до оновленого алюмінієвого корпусу звичайного iPhone 14, що полегшує ремонт телефона.
  • iPhone 15 переходить на USB-C. Це дасть змогу збільшити швидкість передачі даних для тих, хто все ще синхронізується за допомогою кабелю, але деякі споживачі сприймуть цю зміну як дорогий головний біль.
  • Значні оновлення задньої камери, включно з оновленням лінзи та можливістю отримати значно більший оптичний зум.
  • Звичайні моделі iPhone 15 мають процесор A16, нові Pro переходять на 3-нанометровий чип, який помітно швидше працює.

Компанія Apple запланувала ще одну важливу функцію для моделей Pro: сенсорні кнопки з тактильним відгуком для регуляторів гучності, перемикача звуку/дзвінка та кнопки живлення.

Марк Гурман стверджує, що споживачі повинні очікувати «незначного» підвищення цін на міжнародному рівні, а також у США. Особливо на моделі iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max з огляду на перехід на титан і дорожчу систему камер на iPhone 15 Pro Max.

Для контексту: Apple бере на $100 більше за титанові годинники, ніж за аналоги з неіржавної сталі.

Очікується, що новий асортимент годинників включатиме три рівні: моделі Series 9 з діаметром 41 мм і 45 мм, а також друге покоління годинників Apple Watch Ultra.

Цьогоріч не буде нової моделі Apple Watch SE. Це має сенс, оскільки вказана модель перевіряється щодва роки й була оновлена торік.

У всіх моделей цього року значно підвищиться продуктивність завдяки новому процесору S9. Це перший раз, коли, починаючи з чипу S6, випущеного у 2020 році з годинниками серії 6, лінійка отримує значні покращення швидкості.

Перед випуском годинників Ultra минулого року компанія Apple тестувала темний титановий колір. Однак у результаті дизайнери відмовилися від цього варіанту. Спеціалістам не сподобався його зовнішній вигляд, але він теоретично все ще може з’явитися у 2023 році.

Раніше була інформація, що Apple зіткнулася з проблемами виробництва iPhone 15 Pro й iPhone 15 Pro Max через плани значно зменшити розмір рамки навколо дисплея.

Також ми повідомляли, що Apple планує випуск нових Apple Watch Ultra разом з iPhone 15 вже цієї осені.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.