ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Qualcomm анонсувала новий чип для пристроїв змішаної реальності, які розробляються у партнерстві із Samsung і Google

author avatar ProIT NEWS

Напередодні CES-2024 Qualcomm Technologies, Inc анонсувала платформу Snapdragon® XR2+ Gen 2, одночипову архітектуру, яка розблоковує просторові обчислення 4,3 КБ зі швидкістю 90 кадрів на секунду для захоплюючої чіткості зображення під час роботи та розваг.

Як повідомляє Tech Crunch, протягом останніх кількох років компанія Qualcomm розробляла свою платформу AR/VR/XR. До них відносяться чипи Snapdragon AR, які, наприклад, живлять розумні окуляри Meta/Ray-Ban.

Модельний ряд дещо складний: AR1 Gen 1 призначений для розумних окулярів без екрана, чипи AR2 Gen 1 для розумних окулярів із підтримкою AR, а також чипи XR1 і XR2.

XR2+ Gen 2 є новим флагманом серії, перевершивши раніше випущений XR2 Gen 2 без плюсів, який забезпечував лише роздільну здатність 3K. Як і раніше Qualcomm залишить у виробництві наявні чипи.

«Snapdragon XR2+ Gen 2 відкриває роздільну здатність 4,3K, що підніме продуктивність і розваги XR на новий рівень, забезпечуючи вражаюче чіткі візуальні ефекти для таких випадків, як екрани розміру кімнати, накладки в натуральну величину та віртуальні робочі столи», – сказав Х’юго Сварт, віцепрезидент і генеральний менеджер XR у Qualcomm.

Одним із цікавих аспектів оголошення є те, що Qualcomm не лише запускає власну еталонну архітектуру, але й співпрацює з Google і Samsung, щоб перенести цю платформу у відповідні екосистеми. Інші партнери по запуску включають HTC Vive, Immersed і Play for Dream.

Як повідомляє CNBC, минулого року Qualcomm, Samsung і Google оголосили про партнерство для роботи над пристроями змішаної реальності. Змішана реальність дає змогу накладати цифровий вміст на реальний світ за допомогою гарнітури.

Останній чип, який може запускати програми Android, свідчить про те, що компанії зможуть випустити більш доступну гарнітуру, ніж Vision Pro від Apple за $3499, яка має вийти вже на початку цього року. Гарнітура Apple працює на процесорі M2.

Новий чип Qualcomm, відомий як Snapdragon XR2+ Gen 2, є кроком уперед від старішого Snapdragon XR2 Gen 2, який використовувався в Meta Quest 3 за $499,99, із підтримкою чіткіших екранів і покращеної графіки.

Поки що невідомо, коли будуть запущені нові продукти від Samsung і Google.

Як ми повідомляли, що Surface Pro і Surface Laptop від Microsoft можливо будуть оснащені мікропроцесорами наступного покоління: Intel 14-го покоління та Qualcomm X Series chips X.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.