ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Samsung випустить модуль оперативної пам’яті з рекордним об’ємом 1 Тбайт заради ШІ

author avatar ProIT NEWS

Samsung анонсувала найбільший модуль оперативної пам’яті, який коли-небудь виробляла. Він буде створений на базі DDR5 DRAM на 32 ГБ і матиме об’єм 1 ТБ – задля «ери ШІ». Однак пристрій буде коштувати дорого. Ймовірно, аж $15 тисяч, повідомляє TechRadar.

В основі оперативної пам’яті лежить 12-нанометровий техпроцесор. Новий модуль удвічі більший за модуль DRAM на 16 ГБ, який компанія почала масово виробляти у травні 2023 року.

Samsung виробляє DDR5 на 128 ГБ оперативної пам’яті для серверів за технологією TSV з модулями на 16 ГБ. Але, використовуючи модулі на 32 ГБ, компанія може виготовити цей пристрій без процесу TSV. І таким чином зменшити споживання електроенергії для кінцевих користувачів на 10%.

Samsung планує використовувати модулі DDR5 DRAM на 32 ГБ для створення модулів DRAM ємністю до 1 ТБ. Вони, безперечно, є одними з найкращих модулів оперативної пам’яті.

Фото: Samsung

У компанії зазначили, що така рекордна оперативна пам’ять призначена для «ери штучного інтелекту». Тобто комплектуючі згаданого зразка, очевидно, застосовуватимуться для забезпечення обчислювальних потужностей ШІ.

Для повсякденного користування такий обсяг пам’яті може здатися надмірним, але він ідеально підходить для використання у навантаженнях зі штучним інтелектом і великими даними, особливо з масштабним розвитком великих мовних моделей (LLM).

Відомо, що виробництво та розповсюдження модулів пам’яті 32 ГБ почнеться наприкінці 2023 року. Проте Samsung поки не оголосила дату початку продажів модуля і його вартість.

Найбільший блок оперативної пам’яті, вироблений Samsung на сьогоднішній день, має розмір 512 ГБ і був представлений у 2021 році. Він був найбільшим на той момент і призначався для серверів нового покоління, які працювали на новітніх процесорах AMD Epyc Genoa та Intel Xeon Scalable «Sapphire Rapids». Ці модулі складалися з модулів пам’яті на 16 ГБ.

Наразі Samsung пропонує 256-ГБ модулі DDR5 DRAM за $3680. Це еквівалентно $14 за 1 ГБ. Якщо застосувати лінійну шкалу цін, то 1-ТБ модуль може продаватися приблизно за $15 тисяч.

Раніше ми публікували огляд на Google Pixel Fold: у чому його особливість.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.