ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

SAP інвестує у три стартапи з ШІ: Cohere, Anthropic та Aleph Alpha. Чому це важливо?

author avatar ProIT NEWS

Німецький гігант корпоративного програмного забезпечення SAP оголосив про намір інвестувати у три стартапи зі штучним інтелектом: Cohere, Anthropic та Aleph Alpha.

Хоча компанія не вказала суму інвестицій, її представник повідомив VentureBeat, що інвестиції «є сигналом прагнення SAP пропонувати цінні генеративні сценарії ШІ, вбудовані в наш портфель бізнес-додатків, які щодня використовуються провідними світовими
брендами. Продовжуючи впроваджувати інновації, ми прагнемо використовувати найкращі відповідальні технології й інструменти ШІ на ринку».

SAP є третім за розміром річних прибутків виробником програмного забезпечення у світі, поступаючись лише Microsoft та Oracle, і найбільшим – за межами США. Її програмне забезпечення для планування ресурсів підприємства (ERP) – стек, який об’єднує ланцюжок постачання компанії й операційні програми та використовується такими відомими брендами, як нафтова компанія ExxonMobil і виробник ліків Novartis. Однією з найбільш впізнаваних програм є програмне забезпечення Concur для реєстрації витрат на подорожі та бізнес.

У SAP заявляють, що вже мають 26 тисяч клієнтів по всьому світу, які використовують SAP Business AI. Він був створений ще до оголошення про інвестиції, що свідчить про інтерес до таких послуг. Таким чином, застосування генеративного ШІ може мати величезний вплив на компанії та їхніх клієнтів у всьому світі.

VentureBeat з посиланням на аналітика Bank of America Фредеріка Булана називає SAP однією з 10 найкращих компаній, у які варто інвестувати з огляду на розвиток штучного інтелекту. Важливим є той факт, що «велика кількість даних про діяльність компанії зберігається в системі ERP, що робить програмне забезпечення життєво важливим для будь-якої генеративної інтеграції ШІ».

Іншими словами: SAP вже має скарбницю даних від усіх своїх численних клієнтів у всьому світі. Якщо вона вирішить запропонувати цим клієнтам послуги ШІ у поєднанні з наявними пропозиціями SAP або через них, то цілком зрозуміло, що це може бути вигідно як клієнтам SAP, так і самій компанії.

Чому SAP вибрала саме ці три стартапи?

«Усі три компанії – Aleph Alpha (Німеччина), Anthropic (США) і Cohere (Канада) – визнані лідери у своїх галузях. Вони проявляють інноваційний підхід і мають унікальне бачення розвитку ШІ та потенціалу для трансформації галузей. З нашим загальним підходом до сприяння відкритій екосистемі Business AI ми вважаємо, що SAP повинна давати клієнтам вибір, і ми пишаємося тим, що інвестуємо у кожну з них», – повідомив VentureBeat речник SAP.

Минулого тижня Sapphire Ventures оголосила про інвестиції у розмірі $1 млрд у стартапи, які створюють ШІ.

Раніше ми повідомляли, що Lenovo планує інвестувати $1 млрд у штучний інтелект протягом наступних 3 років з метою розширити свої можливості як у сфері обробки даних у центрах, так і на периферії мережі.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.