ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Як користуватися новою функцією розшифровки в Apple Podcasts

author avatar ProIT NEWS

Автоматично створені стенограми подкастів тепер доступні у програмі Apple Podcasts. Це одна з найкорисніших функцій нещодавнього оновлення iOS та iPadOS 17.4, повідомляє Apple Insider.

Випуск iOS 17.4 приніс низку нових функцій для користувачів пристроїв Apple, у тому числі для слухачів подкастів. Починаючи з iOS та iPadOS 17.4, а також macOS Sonoma 14.4, слухачі програми Apple Podcasts можуть отримати доступ до автоматично згенерованих стенограм шоу, які їм подобаються.

Спочатку лише англомовні, французькомовні, іспаномовні та німецькомовні шоу отримають автоматично створені стенограми, але з часом Apple, ймовірно, розширить кількість підтримуваних мов.

Як використовувати функцію транскрипції на iOS/iPadOS

Після оновлення пристрою до iOS або iPadOS 17.4 відкрийте програму Apple Podcasts і виберіть подкаст для відтворення. Коли подкаст почне відтворюватися, ви побачите на пристрої екран Now Playing, на якому вгорі зображено обкладинку або логотип подкасту, а внизу – елементи керування відтворенням/паузою.

Новинка – це піктограма «мовної підказки» в нижньому лівому куті екрана.

Якщо ви цього не бачите, можливо, ви користуєтеся старішим iPhone, і це тому, що банер з елементами керування відтворенням блокує його. Ви можете торкнутися банера, щоб відкрити його на весь екран, або просто торкнутися кнопки «Три крапки» у верхньому правому куті екрана.

Це відкриє стенограму, і кожне слово буде виділено, коли воно буде вимовлено. Ви можете прокручувати стенограму подкасту вгору і вниз. Коли торкнетеся слова, то аудіо «перейде» до цього місця.

Три знімки екрана, на яких показано інтерфейс подкасту з елементами керування відтворенням, параметрами епізоду та функцією пошуку, що висвітлює тему, пов’язану з Apple.

Унизу сторінки стенограми також є кнопка «Пошук», за допомогою якої можна шукати слово, фразу чи інший текст. Використовуючи пошук, ви можете перейти до першого згадування потрібного слова та побачити, скільки разів воно з’являється у розшифровці.

Це забезпечує простий спосіб пошуку у подкасті конкретної цитати або слова, використаного одним зі спікерів. А також дозволяє легко виділити та скопіювати текст для використання в іншому місці або визначити слово, незнайоме для слухача.

Як користуватися функцією транскрипції на Mac

Хоча Apple, як не дивно, не згадує про це, функція транскрипції також доступна в застосунку Podcast для Mac після оновлення комп’ютера до macOS Sonoma 14.4. Ви можете знайти його, запустивши відтворення вибраного подкасту, а потім натиснувши меню «Три крапки» праворуч від кнопки відтворення/відновлення для додаткових параметрів.

Натискання «Переглянути транскрипцію» показує стенограму, яку можна прокручувати, але поки що немає функції пошуку слова, як у версії iOS/iPadOS. Проте у верхньому правому куті є маленький значок пошуку, і, на відміну від мобільних версій, згадані вебсайти виділяються безпосередньо у стенограмі. Їх можна натиснути, щоб перейти прямо туди, що поки неможливо у версії iOS/iPadOS.

Транскрипція з програвача подкастів Mac із виділеними веб-сайтами, які можна натиснути

Як автори можуть налаштувати свої стенограми

Творці подкастів можуть створювати власні стенограми або додати файл VTT до RSS-каналу своїх подкастів. Наразі стенограма подкасту, створена Apple, цього не робить. Обов’язково зверніться до свого хостинг-провайдера, щоб дізнатися, чи підтримує він завантажені стенограми, інакше вам доведеться покладатися на створений Apple.

Версія Apple є надзвичайно точною, пропускає невеликі незручності, як-от «е-е-е...» або кашель і незакінчені висловлювання. Хоча імена доповідачів або розділення ще не доступні для більшості подкастів, абзаци виконують подібну роботу, а також розділяють різні теми, про які йдеться в подкасті.

Apple зазначає, що розшифровки також можуть допомогти користувачам вивчати нові мови. Однак відповідні транскрипції наразі не можуть конвертувати з однієї мови на іншу.

Читайте також на ProIT, що Google Podcasts закривається. Як перейти з Google Podcasts на YouTube Music.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.