ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft представила ПК Copilot+ із функціями ШІ

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft представила нову категорію персональних комп’ютерів Copilot+ із функціями ШІ, поспішаючи впровадити нову технологію у свої продукти раніше за конкурентів з Alphabet.

Reuters повідомляє, що нові комп’ютери здатні обробляти більше завдань ШІ без звернення до хмарних центрів обробки даних, будуть коштувати від $1000, а поставки почнуться вже з 18 червня.

Можливість обробки даних ШІ безпосередньо на комп’ютері дозволяє Copilot+ включити функцію під назвою Recall. Recall відстежує все, що було зроблено на комп’ютері, – від перегляду вебсторінок до голосових чатів, створюючи та зберігаючи історію, яку користувач може переглядати.

Юсуф Мехді, який очолює відділ споживчого маркетингу Microsoft, сказав, що компанія очікує, що протягом наступного року буде придбано 50 мільйонів ПК зі штучним інтелектом.

Згідно з даними дослідницької фірми Gartner, світові поставки ПК торік впали приблизно на 15% до 242 мільйонів. Microsoft очікує, що на нову категорію комп’ютерів припадатиме приблизно одна п’ята частина всіх проданих ПК.

«Людей просто потрібно переконати, що сам досвід роботи з пристроєм виправдовує цю абсолютно нову категорію машин Copilot+», – сказав аналітик Бен Баджарін із Creative Strategies.

Нова маркетингова категорія комп’ютерів Microsoft «Copilot+» нагадує Ultrabook Windows, які Intel рекламувала виробникам ПК у 2011 році, щоб конкурувати з MacBook Air від Apple.

Керівництво Microsoft повідомило, що GPT-4o, остання технологія від виробника ChatGPT OpenAI, незабаром буде доступна як частина Copilot.

Microsoft також представила нове покоління власного планшета Surface Pro та ноутбука Surface Laptop із функцією Qualcomm на базі архітектури Arm Holdings. Була представлена технологія під назвою Prism, яка допоможе програмному забезпеченню, написаному для мікросхем Intel і AMD, працювати на мікросхемах, виготовлених за технологією Arm.

Раніше цього місяця Apple показала новий чип, орієнтований на штучний інтелект, який, на думку аналітиків, компанія планує використовувати у майбутніх ноутбуках.

Після того, як процесори Intel десятиліттями домінували на ринку ПК, Qualcomm та інші виробники компонентів Arm з меншою потужністю намагалися конкурувати на ринку ПК Windows. Чипи Qualcomm Snapdragon X Elite містять так званий нейронний процесор, призначений для прискорення застосунків, орієнтованих на ШІ, таких як програмне забезпечення Microsoft Copilot.

Виробники ПК з ОС Windows відчувають дедалі більший тиск з боку Apple після того, як компанія випустила власні чипи на основі дизайну Arm і відмовилася від процесорів Intel. Розроблені Apple процесори забезпечили комп’ютерам Mac кращий час автономної роботи та вищу продуктивність, ніж чипи конкурентів.

У 2016 році Microsoft доручила Qualcomm очолити роботу з переведення операційної системи Windows на чипи Arm. Qualcomm має ексклюзивні права на пристрої Microsoft Windows, термін дії яких закінчується цього року. Інші розробники мікросхем, наприклад Nvidia, намагаються створити власні чипи для ПК на базі Arm.

Читайте на ProIT: Microsoft оголосила, що помічник зі штучним інтелектом Copilot отримує величезний приріст продуктивності як для платних, так і для безкоштовних користувачів. Компанія інтегрує Copilot з OpenAI GPT-4 Turbo.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.